DL Prime, najnowocześniejszy kompleks biurowy w Gliwicach, ukończony jest już w 30%. Oddanie do użytku projektu, który na śląski rynek dostarczy około 19 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych, przewidziane jest na IV kwartał 2022 roku. Wśród najemców, którzy do jest pory wynajęli powierzchnie w nowym kompleksie są: firma ista Shared Services Polska ? będzie to największy najemca biurowy, który zajmie blisko 8 000 mkw. powierzchni, a także między innymi firmy: Delta Prime czy Landingi. DL Prime zaoferuje również bogatą ofertę usługową i gastronomiczną w tym między innymi będą to restauracja Sphinx, sushi bar, pizzeria oraz pracownicza kantyna. Nowy kompleks biurowy będzie certyfikowany w systemie BREEAM. To kolejny obiekt z portfolio DL Invest Group, który uzyska ten certyfikat. W grudniu 2021 roku certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent uzyskał katowicki biurowiec DL Piano. Trwa również certyfikacja kolejnego budynku biurowego DL Invest Group powstającego w Katowicach ? DL Tower.

DL Prime to obiekt zlokalizowany przy ulicy Piwnej, tuż obok głównych arterii komunikacyjnych miasta, który dostarczy na rynek Gliwic nową jakość w zakresie powierzchni biurowych. ?Podaż nowoczesnych powierzchni biurowych w Gliwicach jest ograniczona. DL Prime to nasza trzecia inwestycja na gliwickim rynku powierzchni komercyjnych i widzimy kształtujący się popyt na nowoczesne rozwiązania lokalowe? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. DL Prime zaoferuje nie tylko biura. ?W kompleksie znajdą się wszelkie niezbędne dla sprawnego funkcjonowania punkty i udogodnienia, a wśród nich przedszkole, żłobek, punkty gastronomiczne, piekarnia, drogeria i inne punkty handlowe. Do tego należy także dodać klub fitness, strefę wypoczynkową i przestrzeń coworkingową. Wszystko to sprawi, że DL Prime będzie jednym z najbardziej interesujących punktów na mapie Gliwic, do którego będzie można także łatwo dojechać z innych części miasta i sąsiednich miejscowości. Inwestycja znajduje się w odległości kilkuset metrów od dworca kolejowego, a przy samym projekcie wybudujemy centrum przesiadkowe dla komunikacji miejskiej? ? deklaruje Dominik Leszczyński.

Głównym najemcą DL Prime będzie firma ista Shared Services Polska, która zajmie blisko 8 000 mkw. powierzchni biurowych, a która to świadczy usługi outsourcingowe dla spółek Grupy ista na całym świecie. ?Gliwice, zaraz po Katowicach są najbardziej dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim na Górnym Śląsku, który swoim potencjałem przyciąga zagranicznych i lokalnych inwestorów. To idealne miejsce dla takich najemców. Strategiczna lokalizacja na Śląsku i doskonała komunikacja z resztą Regionu to niepodważalne atuty miasta. Miasto wyróżnia bardzo silnie rozwinięta infrastruktura drogowa ? bezpośredni dostęp do autostrady A1 i A4, ukończona Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), łącząca Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice i Katowice. Obecnie zaś w trakcie realizacji znajdują się południowa oraz zachodnia obwodnica Gliwic. Dodatkowo, co około 10 minut z gliwickiego dworca kolejowego odjeżdża pociąg do Katowic, któremu droga zajmuje około 25 minut, a w nieco ponad 2,5 godziny bezpośrednio z Gliwic dostaniemy się na pokładzie pociągu Express Intercity Premium do Warszawy? ? wylicza Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. ?Centralna lokalizacja i doskonała komunikacja, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry, kształconej między innymi na licznych, śląskich uczelniach w tym mieszczącej się w Gliwicach Politechnice Śląskiej, sprawiają, że liczące 180 tysięcy mieszkańców Gliwice mają szansę rozwinąć się jako znaczące w Polsce centrum BPO i SSC? ? zauważa Aneta Kulik.

?Lokalizacja DL Prime ma również tę zaletę, że umożliwia dalszą ekspansję i budowę w przyszłości kolejnych nieruchomości biurowych w zależności od potrzeb najemców? ? dodaje Dominik Leszczyński. ?Nie mamy wątpliwości, że po sukcesie naszych innych gliwickich inwestycji to jest DL Vintage Post, dawnej, odrestaurowanej, zabytkowej Poczty Głównej mieszczącej obecnie biura i powierzchnie usługowe oraz dziewiętnastowiecznej Giełdy Zbożowej, w której aktualnie znajdą się wyjątkowe koncepty restauracyjne także DL Prime będzie dużą wartością dodaną dla miasta i jego mieszkańców? ? podsumowuje Dominik Leszczyński.