DL Piano, jeden z najnowocześniejszych biurowców na Śląsku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Katowicki biurowiec o powierzchni 17 000 mkw. wybudowany przez DL Invest Group do użytku został oddany w połowie 2020 roku. DL Piano to projekt mixed-use, którego oferta obejmuje zarówno nowoczesne, elastyczne przestrzenie biurowe, jak również komplementarne funkcje handlowe, usługowe i rekreacyjne tworząc dla najemców przyjazne środowisko zarówno do pracy, jak i poprawiające możliwość efektywnego planowania dnia. Na miejscu można zrobić zakupy, skorzystać z oferty usługowej, czy też gastronomicznej. Za proces certyfikacji DL Piano odpowiadała firma Sweco Polska. W trakcie jest certyfikacja kolejnych, realizowanych przez DL Invest Group biurowych projektów: katowickiego DL Tower i gliwickiego DL Prime.

?Certyfikacja ekologiczna BREEAM to ważny punkt w realizacji każdego z naszych nowych projektów. Projektując i realizując inwestycje skupiamy się zarówno na środowisku wewnętrznym, jak i zewnętrznym naszych budynków. Zapewniamy najwyższej jakości powierzchnie biurowe, bogatą ofertę handlową i usługową, która służy nie tylko naszym najemcom, ale także lokalnym społecznościom, a także dbamy o otoczenie prowadząc ponadnormatywne nasadzenia drzew i innych roślin, implementując ule na terenie naszych projektów czy zapewniając odpowiednią infrastrukturę dla osób dojeżdżających do pracy rowerami? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Dodatkowo, przy doborze lokalizacji pod nowe inwestycje w każdym sektorze, niezależnie czy mówimy o projektach biurowych, magazynowych czy handlowych z uwagą analizujemy kontekst miejsca i bierzemy pod uwagę czynniki sprzyjające funkcjonowaniu naszych najemców w realizowanych budynkach. Są to: bardzo dobra komunikacja publiczna, bliskość istotnych punktów w mieście czy też rozbudowana infrastruktura komunikacyjna w postaci na przykład sieci rowerowych ścieżek? ? podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Piano

?Na terenie DL Piano najemcy mogą skorzystać z oferty drogerii, sklepów spożywczych, piekarni, sklepów z artykułami dla domu. Dodatkowo w bezpośredniej bliskości znajduje się wielkopowierzchniowy sklep marki Lidl. Na terenie naszego kompleksu są także: przedszkole, klub fitness oraz restauracje: Nova Sushi oraz włoska Grano Restaurant & Bistro. To wszystko tworzy przyjazną dla najemców atmosferę i ofertę, dzięki której nie muszą opuszczać terenu DL Piano, aby załatwić wiele codziennych spraw? ? mówi Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. ?Certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent jest poświadczeniem najwyższej jakości naszych nieruchomości oraz słuszności stosowanych rozwiązań. Budynek DL Piano został oddany do użytku i w pełni skomercjalizowany w trudnym dla rynku czasie nałożonych na skutek pandemii ograniczeń. To pokazuje, że nasze nieruchomości są wysoko oceniane przez najemców. Obecnie realizujemy kolejny, wysokiej jakości projekt biurowy w Katowicach, który również będzie posiadał certyfikat BREEAM: DL Tower. Budynek do użytku zostanie oddany w pierwszym kwartale 2022 roku. Powstaje on według naszej strategii i jako część kompleksu mixed-use realizowanego pod adresem Korfantego 138: budowania wielofunkcyjnych projektów dostarczających wartość dodaną zarówno najemcom powierzchni biurowych, handlowych czy usługowych, jak również mieszkańcom miasta i ich gościom. DL Tower na Śląski rynek dostarczy około 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni, z których blisko połowa została już wynajęta? ? stwierdza Aneta Kulik.

?Postępuje również budowa DL Prime, kompleksu mixed-use , który powstaje w Gliwicach i na rynek tego miasta dostarczy 19 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych. Także i ten projekt, który jest już w dużej części wynajęty i w którym ponad połowę powierzchni zajmie ista Shared Services Polska, będzie certyfikowany w systemie BREEAM. DL Prime do użytku zostanie oddany w III kwartale 2022 roku? ? zaznacza Dominik Leszczyński.

Certyfikat BREEAM Excellent: Certificate_DL Piano_Issue 1.0-2