JV DL&DHL

Jedna z największych umów swojego rodzaju w Polsce 

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH UMÓW NA RYNKU, NA START

DL Invest Group oraz DHL Supply Chain Polska łączą siły.

 

W ramach JV DHL/DL globalny potentat sektora logistycznego łączy ofertę swoich usług z wynajmem powierzchni magazynowej oferowanej przez dewelopera i inwestora: DL Invest Group.

Inwestycja DL

DL Invest Park Psary

Teren inwestycji znajduje się na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Posiada bezkolizyjny dostęp do głównych arterii komunikacyjnych zarówno aglomeracji Śląskiej jak i innych regionów Polski i Europy.  DL Invest Park Psary jest  kompleksowo przygotowany pod realizację inwestycji logistyczno-magazynowo-produkcyjnej w ramach terenu o powierzchni 900.000 mkw. W ramach inwestycji w Psarach istnieje możliwość budowy obiektów magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 320 000 mkw. 
UDOGODNIENIA

DL Invest Park Psary

Na terenie centrum logistycznego funkcjonuje centrum przesiadkowe, zapewniające sprawną komunikację środkami transportu publicznego z ościennymi ośrodkami miejskimi. Aby zapewnić komfort pracownikom w obrębie projektu działa również kantyna. 

Współpraca

JV DL & DHL

Współpraca opiera się na połączeniu globalnych kompetencji logistycznych DHL Supply Chain z doświadczeniem DL Invest Group w zakresie realizacji nieruchomości komercyjnych. W ramach współpracy powstanie wyjątkowej jakości park logistyczny, oferujący profesjonalne usługi obliczone na poprawę efektywności oraz optymalizację łańcucha dostaw. Projekt jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także polityką DL Green oraz restrykcyjnymi zasadami firmy DHL opisanymi w Sustainability Report
Obaj partnerzy za wspólny cel obrali również ekologiczne rozwiązania przy rozbudowie kampusu. DHL Supply Chain deklaruje, że jednym z podstawowych założeń, przyjętej strategii w zakresie ochrony klimatu jest obniżenie o 50% emisji związków węgla oraz osiągnięcie 50% wskaźnika użycia rozwiązań ekologicznych przy transakcjach sprzedaży. Jednym z najważniejszych celów jest również podnoszenie świadomości pracowników i angażowanie ich w działalność związaną z ochroną środowiska i klimatu w ramach polityki programu GoGreen wdrożonego przez DHL.

Kluczowe jest dla nas maksymalne obniżanie kosztów eksploatacyjnych obiektów dzięki stosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Ocieplane ściany, system odzyskiwania deszczówki i recyklingu wody szarej, ekologiczny system grzewczy, to tylko kilka ze stosowanych przez nas w standardzie rozwiązań. Zwróciliśmy uwagę na to, że deklaracja DHL o zmniejszeniu poziomu emisji zanieczyszczeń oparta jest na solidnych podstawach; zrealizowanych już projektach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, energooszczędnego oświetlenia, specjalnie projektowanych dachów, recyklingu odpadów oraz systemów ekologicznego pakowania przesyłek.

- mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH TRANSAKCJI

JV DL & DHL

DHL Supply Chain jako inwestor przedsięwzięcia będzie odpowiedzialny za logistyczną część inwestycji. Partnerem Zarządzającym, odpowiedzialnym za zarządzanie procesem realizacji oraz generalne wykonawstwo będzie spółka DL Invest Group.