Gliwickie śródmieście wzbogaci się o nową, atrakcyjną przestrzeń. Przy ul. Piwnej powstaną trzy eleganckie budynki skupione wokół dziedzińca wewnętrznego. Cały kompleks będzie nosić nazwę DL PRIME. Znajdą się w nim biura, lokale usługowe i lokale handlowe. Budowa jeszcze się nie zaczęła, ale inwestor ? DL Invest Group ? już może pochwalić się kluczowym najemcą: ista Shared Service Polska.    

 

Dobrze znana w Gliwicach ista Shared Service Polska to spółka, która świadczy usługi outsourcingowe dla Grupy ista w zakresie księgowości, IT oraz rozliczeń zużycia mediów dla klientów firmy w Polsce i na świecie. W Polsce obecnie pracuje w czterech biurach, z których dwa zlokalizowane są w Gliwicach. We wrześniu 2022 roku główna siedziba ista Shared Service Polska zostanie przeniesiona do nowych, przestronnych biur przy ul. Piwnej, które wybuduje DL Invest Group. Zajmie tam 7.800 mkw. w największym, czteropiętrowym budynku. Łączna powierzchnia całego kampusu DL PRIME to prawie 19.000 mkw.

Najważniejszymi czynnikami mającymi wpływ na wybór nowego budynku dla ista Shared Service Polska była lokalizacja budynku umożliwiająca dobrą komunikację naszym pracownikom, nowoczesność samego budynku oraz stabilna pozycja developera realizującego inwestycję ? deklaruje Mateusz Swientek z ista Shared Services Polska. ? Nowy, nowoczesny budynek daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Wielkość pięter ułatwi nam komunikację, która wpływa na organizację pracy, naszą produktywność oraz optymalizację kosztów. Przede wszystkim zależało nam na dostosowaniu powierzchni biur do potrzeb pracowników i dalszego rozwoju naszej firmy jak i również zagwarantowanie nowoczesnych rozwiązań i technologii. Bardzo duże znaczenie odegrały również kwestie związane z ochroną środowiska, np. optymalizacja zużycia energii elektrycznej, ciepła i wody.

W tym proekologicznym podejściu ista jest zgodna inwestorem. DL Invest Group przykłada dużą wagę do tego, by procesy technologiczne i stosowane materiały, bez względu na rodzaj obiektu, spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa oraz były spójne z wytycznymi certyfikatu LEED lub BREEAM. Również kampus DL PRIME projektowany jest w taki sposób, by przejść certyfikację BREEAM Gold. Biura zasilane będą energią elektryczną w części pochodzącą z odnawialnych źródeł przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Do podlewania trawników zbierana będzie deszczówka, planowany jest także odzysk wody szarej.

Istotna jest także lokalizacja DL PRIME. Położony w śródmieściu kampus jest doskonale skomunikowany zarówno z pozostałymi dzielnicami Gliwic, jak i miastami aglomeracji. Znajduje się bezpośrednio przy drodze 901 oraz Drogowej Trasie Średnicowej [902], niedaleko dworca PKP i PKS oraz planowanego centrum przesiadkowego.

Wszystkie te rozwiązaniapozwolą zapewnić komfort pracującym w nim osobom.

Projekt realizowany w formie campusu typu mixed-use, łączący funkcję biurową z usługową, którego celem jest dostarczanie nie tylko komfortowych miejsc pracy w ramach najwyższej jakości powierzchni, ale też kreowanie powierzchni stanowiących odpowiedź na potrzeby życia codziennego pracowników powierzchni biurowych i ich rodzin. Zasadniczym założeniem powstania tego projektu jest więc umożliwienie pracodawcom możliwości rozwoju struktur pracowniczych w doskonale skomunikowanym budynku, który nie jest już tylko miejscem pracy, ale i życia, co nie pozostaje bez znaczenia na bardzo wymagającym obecnie rynku pracy.

Nieruchomość wyróżni się z otaczającej tkanki miejskiej dzięki nowoczesnej architekturze i stanowić będzie wyjątkowa wizytówkę miasta tuż przy głównej drodze dojazdowej do centrum Gliwic. Obiekt znajduje się w zasięgu oddziaływania centrum miasta Gliwice, bezpośrednio przy drodze 901 oraz Drogowej Trasie Średnicowej [902], co gwarantuje doskonałą komunikację obiektu z ważnymi miastami regionu.

Kompleks spełniać będzie najwyższe standardy jakości, utrzymując wymagania certyfikacji BREEAM oraz standardy budynków klasy A.  Dla nieruchomości zaprojektowano wysoki współczynnik dostępności miejsc parkingowych, jak również zapewnia bezpośrednią komunikację z kluczowymi punktami na mapie miasta oraz miejscowościami sąsiadującymi.