Na przełomie maja i czerwca w dawnym CHR Zgorzelec Plaza ruszą prace remontowe. Ich celem jest gruntowna modernizacja centrum handlowego. Metamorfoza dotyczy nie tylko elewacji czy wnętrz, ale także nazwy.

 

DL City Zgorzelec ? pod taką nazwą dawna Plaza figuruje w portfolio aktualnego właściciela. DL Invest Group, inwestor i deweloper z całkowicie polskim kapitałem, przejął Centrum Zgorzelec Plaza pod sam koniec ubiegłego roku. Od stycznia trwają intensywne prace koncepcyjne, które mają w znaczący sposób podnieść atrakcyjność galerii handlowej. Prace remontowe zaplanowano w dwóch etapach: w pierwszym lifting przejdzie fasada DL City Zgorzelec, w drugim zrewitalizowane zostaną przestrzenie wspólne we wnętrzach.

Chcemy, by DL City Zgorzelec było swoistym miastem w mieście, by w pełni odpowiadało na potrzeby mieszkańców, zwłaszcza zgorzeleckich rodzin. Naszym nadrzędnym celem jest uczynienie tego miejsca przyjaznym nie tylko rodzicom i dzieciom, ale także osobom starszym. Zaplanowaliśmy miejsca odpoczynku z wygodnymi ławkami i strefami zielonymi, miejsca zabaw dla dzieci, będziemy także rozszerzać ofertę gastronomiczną ? deklaruje Łukasz Tomczyk, Dyrektor DL Invest Group.

Inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy z nowymi markami, które wzbogacą dotychczasową ofertę. Na tym etapie nie chce jeszcze zdradzać szczegółów, jednak zapewnia, że tak dobiera najemców, by stworzyć przemyślany wachlarz marek handlowych i usługowych. Już teraz wiadomo, że oferta gastronomiczna centrum będzie bogatsza o wyjątkowe smaki w ciekawie zaaranżowanym wnętrzu. Ciekawy projekt, który zaproponował nowy najemca, może być jednym z bardziej atrakcyjnych punktów DL City Zgorzelec. To jedna z tych umów, które zostały podpisane w okresie obowiązywania najbardziej rygorystycznych obostrzeń.

Ten fakt jasno wskazuje na to, jak wysoko potencjał miejsca oceniają najemcy. Już teraz lokalizacja i renoma przyciąga kolejnych. Jestem przekonany, że razem stworzymy całkowicie nową jakość ? mówi Łukasz Tomczyk.

Po rewitalizacji atrakcyjność obiektu wzrośnie. Nowoczesny, elegancki design fasady, na której dominować będzie charakterystyczny dla obiektów DL Invest Group motyw kontrastowych, pionowych podziałów skrywać będzie przyjazną przestrzeń. We wnętrzach planowane jest łączenie ciepłego drewna i energetycznych fioletowych akcentów wyposażenia.

Duży nacisk położony został na kwestie bezpieczeństwa. W DL City Zgorzelec powstaną specjalne strefy dezynfekcji, rozważane są także strefy pomiaru temperatury. Szczególnym nadzorem zostaną objęte systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne. Zdrowie naszych klientów, najemców i pracowników stawiamy na pierwszym miejscu. O rozwiązaniach pozwalających na aktywną ochronę w sezonach zwiększonej zapadalności na różnego rodzaju infekcje myśleliśmy jeszcze przed ogłoszeniem stanu pandemii COVID-19 przez WHO ? dodaje Łukasz Tomczyk.

Projekty elewacji i wnętrz są dziełem opracowywanym przez zespół architektów pracujących pod przewodnictwem Sabiny Rybskiej, kierownika ds. projektów w DL Invest Group.

DL Invest Group to jedna z najprężniej rozwijających się firm, realizujących inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa kapitałowa zarządza obecnie jedenastoma obiektami handlowo-usługowymi, głównie w Polsce południowej i centralnej. Zgorzeleckie centrum dołącza właśnie jako dwunaste miejsce tego typu.