DL Invest Group w ramach posiadanego i rozbudowywanego portfela kampusów biurowych funkcjonujących pod marką DL Center Point w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku podpisała 32 umowy najmu dotyczące w sumie ponad 11 500 mkw. powierzchni. Umowy najmu podpisano między innymi z iSTA Shared Services Polska, Travcorp Poland, Sandvik Polska, Asseco Business Solutions, Beumer Group Poland czy Eniq sp. z o.o. Wolumen posiadanej przez DL Invest Group nowoczesnej powierzchni biurowej (blisko 49 000 mkw.) powiększy się na przestrzeni kolejnych dwóch lat o 36 000 mkw.

 

Portfolio istniejących i oddanych do użytku obiektów biurowych DL Invest Grup tworzy 5 budynków o łącznej powierzchni biurowej blisko 49 000 mkw., zlokalizowanych w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie. W realizacji jest DL Prime, jedyny nowoczesny kampus biurowy w Gliwicach o powierzchni przekraczającej 19.000 mkw. oraz DL Tower, biurowiec który powiększy katowicki wolumen oferowanej przez DL Invest Group powierzchni o blisko 17.000 mkw. Oddanie budynków do użytku planowane jest odpowiednio na III kwartał 2022 roku oraz IV kwartał 2021 roku. Wolumen wynajętych powierzchni w naszych nieruchomościach biurowych w ciągu pierwszego półrocza jest znaczącym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnie cztery miesiące pierwszej połowy 2020 roku cała Polska żyła niepewnością związaną z wystąpieniem zagrożenia COVID-19, a biznes, nawet  ten największy, przeniósł się z biur do domów pracowników ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Biurowce wchodzące w skład portfela DL Invest Group to wysokiej jakości projekty dopasowane w możliwie największym stopniu do potrzeb najemców oraz oferujące wartość dodaną dla lokalnych społeczności. Korzystając z bogatego doświadczenia grupy także w sektorze nieruchomości usługowo-handlowych nasze biurowe budynki rozwijamy w formule mixed-use. W ramach projektów biurowych mocny nacisk kładziemy na wygodę i komfort użytkowników obiektu. Dajemy naszym klientom możliwość zaspokojenia codziennych potrzeb konsumenckich oraz spędzenia wolnego czasu np. na siłowni czy też w przeznaczonych do tego strefach rekreacyjno-wypoczynkowych, a wszystko to w ramach jednego centrum. To rozbudowana oferta handlowo-usługowa i gastronomiczna budują wartość naszych projektów oraz przyjazne środowisko wewnętrzne, a także komfort pracy i życia użytkowników. W efekcie starannie przygotowanej koncepcji komercjalizacji oraz w ramach budowania różnorodnej i komplementarnej oferty, nasze budynki zapewniają dostęp do licznych sklepów, restauracji, punktów usługowych, przedszkoli czy klubów fitness, pozwalając pracownikom, ich rodzinom oraz lokalnym społecznościom na realizację niemalże wszystkich potrzeb zakupowych w jednym miejscu. Dobrze skomunikowane wieloma środkami komunikacji lokalizacje naszych budynków to także łatwy dostęp do urzędów, instytucji finansowych czy dworców autobusowych i kolejowych, co także sprzyja lepszej organizacji dnia ? stwierdza Dominik Leszczyński.

Z naszymi Najemcami chcemy współpracować długoterminowo, dlatego też dużą wagę przykładamy do proaktywnego zarządzania nieruchomościami, które pozostają w portfelu DL Invest Group w całym okresie najmu naszych partnerów, co ma z kolei kluczowe znaczenie dla budowania biznesu i struktur pracowniczych w przewidywalnych, bezpiecznych warunkach i w perspektywie wieloletniej. Słuszność założeń przyjętych przez Grupę potwierdza poziom wynajmu powierzchni w naszych nieruchomościach. W całym portfelu obejmującym nieruchomości biurowe, magazynowe i handlowe, wynajętych jest ponad 97% istniejących powierzchni ? podkreśla Dominik Leszczyński. Elastyczność i możliwość wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom najemców gwarantuje struktura Grupy, która umożliwia nam samodzielne przygotowanie inwestycji od etapu planowania poprzez realizację, wynajem aż po zarządzanie. Większość realizowanych inwestycji posiada perspektywy dalszej rozbudowy, co dla naszych Najemców oznacza możliwość ekspansji i obejmowania dodatkowych powierzchni w ramach rozwijania działalności w obrębie tej samej nieruchomości, bez konieczności kosztownych relokacji, zmiany nawyków pracowników, a w konsekwencji konieczności przebudowy zespołów pracowniczych. Na wypadek potrzeby wynajmu dodatkowej powierzchni na krótki okres czasu, najemcy mogą skorzystać z oferty DL Space, naszej własnej marki dostarczającej wysokiej jakości biura w formie krótkoterminowego i elastycznego wynajmu powierzchni funkcjonujących w systemie gabinetowym ? dodaje Dominik Leszczyński.

Portfolio istniejących i oddanych do użytku budynków biurowych DL Invest Group tworzą:

  • DL Center Katowice Mieleckiego,
  • DL Atrium Katowice Korfantego,
  • DL Piano Katowice Wrocławska,
  • DL Vintage Post Gliwice,
  • DL Jagiellońska 1 Częstochowa.

Równolegle do bieżącego zarządzania wymienionymi nieruchomościami i stałego podnoszenia ich jakości oraz wartości, DL Invest Group nie zapomina, że kluczem do przetrwania na zmiennym i narażonym na czynniki zewnętrzne rynku, jest stały rozwój i dostarczanie kolejnych nowoczesnych powierzchni ? podkreśla Dominik Leszczyński. Aktualnie Spółka realizuje dwa projekty typu mixed-use na terenie śląska: DL Prime Gliwice o powierzchni 19.000 mkw., który powstaje przy ul. Piwnej oraz DL Tower, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 17 000 mkw. Obie lokalizacje są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miast oraz z głównymi komunikacyjnymi arteriami. Najemcy, poza rozbudowanymi funkcjami handlowymi i usługowymi, do dyspozycji mieć będą ? zgodnie ze sprawdzonym już na istniejących nieruchomościach modelem ? strefę odpoczynku i rozrywki ? podsumowuje Dominik Leszczyński.

DL Prime Gliwice i DL Tower realizowane są zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa i podlegać będą certyfikacji w systemie BREEAM.

***

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości obejmuje trzy segmenty:

? centra logistyczne,

? centra biurowe,

? centra handlowe.

Starannie wybrane lokalizacje oraz projekty przemyślane w szczegółach pod względem architektonicznym, funkcjonalnym oraz wykonawczym przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów jakości stanowią podstawę sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2.000.000 mkw. nieruchomości.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych. Siłą DL Invest Group jest budowany przez kilkanaście lat potencjał doświadczenia ponad stuosobowego zespołu wykwalifikowanych specjalistów tworzących rozbudowaną wewnętrzną strukturę Grupy. DL Invest Group ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od analizy oraz badania danej lokalizacji poprzez finansowanie, projektowanie, budowę, wynajem aż po efektywne zarządzanie.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl