20.000 mkw. nowoczesnej powierzchni zrealizowanej przez DL Invest Group w Czechowicach zostało w pełni wynajęte. Ostatnią wolną powierzchnię w centrum produkcyjno-magazynowym DL Invest Park Czechowice zlokalizowanym przy ulicy Orzeszkowej w Czechowicach-Dziedzicach mieście położonym w województwie śląskim, w powiecie bielskim, wynajęła firma Ammega Poland. To kolejny projekt firmy DL Invest Group, która na polski rynek powierzchni magazynowych dostarcza najwyższej jakości powierzchnie w postaci wielkopowierzchniowych magazynów, magazynów ostatniej mili i specjalistycznych obiektów realizowanych ściśle w wybranej przez danego najemcę lokalizacji oraz według jego technicznych wytycznych. Wszystkie magazyny realizowane przez DL Invest Group, podobnie jak budowane nieruchomości biurowe, podlegają certyfikacji w ekologicznym systemie BREEAM.

Magazyn w Czechowicach-Dziedzicach cechuje bardzo wygodna lokalizacja: znajduje się w bliskiej odległości od dróg ekspresowych S1 oraz S52 – około 6 minut jazdy samochodem. Dojazd samochodem do Katowic oraz do międzynarodowego portu lotniczego Pyrzowice nie zajmuje więcej niż godzinę. W zasięgu 30 minut jazdy znajdują się między innymi Cieszyn i Bielsko-Biała. W samych Czechowicach-Dziedzicach mieszka ponad 35 000 osób.

?Wynajem powierzchni przez uznaną firmę Ammega Poland w DL Invest Park Czechowice to poświadczenie wysokiej jakości naszego projektu oraz jego korzystnej lokalizacji. Przez Śląsk przebiegają najważniejsze szlaki komunikacyjne w tej części Europy. Region ten może poszczycić się również najlepiej rozwiniętą siecią dróg w Polsce, a także dobrze rozwiniętą siecią połączeń kolejowych. Jest to między innymi zasługą dużego stopnia zaludnienia Śląska, a to ułatwia zatrudnianie wykwalifikowanej kadry pracowniczej? – wylicza Wirginia Leszczyńska, COO w DL Invest Group odpowiedzialna za rozwój firmy na rynku magazynowym i logistycznym. ?Śląsk cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, co potwierdzają między innymi wyniki osiągane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która od lat jest jedną z najlepszych stref w Europie według prestiżowego rankingu FDI Business Financial Times? – podkreśla Wirginia Leszczyńska.

?Wszystkie nieruchomości realizowane przez DL Invest Group na terenie Polski powstają z myślą o długoterminowym dostarczaniu wartości naszym najemcom. Stawiamy na model, w którym zrealizowane przez nas projekty pozostają w naszym portfolio. Z tego tytułu szczególną wagę przykładamy do jakości nieruchomości oraz jakości późniejszego nimi zarządzania, aby najemcy chcieli z nami pozostać i rozwijać się wraz ze wzrostem ich biznesu? – zauważa Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Realizując projekty komercyjne w większości lokalizacji zabezpieczamy dodatkowe działki, aby możliwa była na ich terenie realizacja kolejnych nieruchomości wraz ze wzrostem zapotrzebowania na powierzchnie ze strony najemców? – mówi Dominik Leszczyński.

?Nieruchomości magazynowe to połowa naszego portfolio wartego obecnie ponad 1,8 miliarda złotych. Między innymi z tego tytułu cieszy nas wybór naszych nieruchomości przez firmy będące jednymi z wiodących na świecie spółek na swoich rynkach. To podkreśla jakość, którą dostarczamy naszym najemcom i gwarantuje naszym biznesowym partnerom stabilność funkcjonowania w możliwie najwyższej jakości przestrzeniach komercyjnych? – podsumowuje Dominik Leszczyński.