SaarGummi, globalny dostawca części dla branży automotive świętuje dzisiaj otwarcie nowej fabryki w Sędziszowie Małopolskim. DL Invest Park Sędziszów to specjalistyczny obiekt magazynowo-produkcyjny z rozbudowaną częścią biurową zrealizowany przez DL Invest Group w formule build to suit, która zapewnia najemcy możliwość ekspansji do blisko 50.000 mkw. Decydującą rolę w decyzji o współpracy z SaarGummi odegrało kompleksowe podejście prezentowane w modelu działalności DL Invest Group. Najemcy zależało na posiadaniu w jednych rękach dewelopera oraz generalnego wykonawcy, który będzie zarazem długoterminowym właścicielem obiektu. Pozwala to na elastyczne podejście do oczekiwanych zmian w obiekcie i efektywne dostosowanie produkcji do zmieniających się trendów na rynku najemcy w całym okresie najmu.

 

Spółka DL Invest Group posiada doświadczenie w realizacji obiektów specjalistycznych dla sektora produkcyjnego automotive nabyte podczas przeprowadzonej z sukcesami współpracy z wiodącymi przedstawicielami branży takimi jak Valeo czy Hutchinson. We wrześniu ubiegłego roku w Sędziszowie Małopolskim odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego, wraz z udziałem inwestora i władz lokalnych, a już w maju 2023 obiekt został przekazany najemcom do użytku. Dzięki kompetencjom i wieloletniemu doświadczeniu w roli generalnego wykonawcy oraz w oparciu o zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników, spółka DL Invest Group była w stanie dostarczyć obiekt z wyprzedzeniem, w stosunku do pierwotnie zaplanowanego terminu zakończenia prac z zachowaniem najwyższych standardów jakości i ekologii. Obiekty realizowane przez DL Invest Group posiadają certyfikacje w międzynarodowym standardzie BREEAM. Spółka przywiązuje duże znaczenie do zrównoważonego podejścia realizowanych inwestycji, czego dowodem jest wprowadzona zielona polityka DL Green i raportowanie w systemie ESG.

DL Invest Park Sędziszów to inwestycja strategicznie zlokalizowana. Doskonałą komunikację obiektu zapewnia znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie węzeł autostrady A4 oraz pobliski węzeł na trasie DK94. Projekt położony jest w sercu regionu, w promieniu 20 min jazdy samochodem znajdują się kluczowe ośrodki takie jak Rzeszów czy Dębica, które zapewniają najemcy łatwy dostęp do wysoko wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów. Podkarpacie cechuje wciąż wysoka dostępność pracowników produkcyjnych. Dla SaarGummi Sędziszów Małopolski to zabezpieczenie unikalnej lokalizacji łączącej dostępność kadry inżynierskiej, jak i pracowników produkcyjnych, co umożliwi umiejscowienie profilu produkcji, który obecnie firma prowadzi w krajach sąsiednich. Polska, jako nowy kraj na mapie lokalizacji Grupy pozwoli na dalsze zdywersyfikowanie działalności operacyjnej.

?Umowa najmu z SaarGummi, jednym z wiodących na świecie dostawców dla branży automotive, to potwierdzenie wyjątkowej jakości projektów, które dostarczamy klientom w najlepszych dostępnych lokalizacjach oraz realizujemy według wytyczonych przez nich standardów. SaarGummi to spółka o ugruntowanej pozycji na rynku, która posiada doskonałą świadomość charakterystyki, jaką muszą spełniać wynajmowane przez nią nieruchomości, aby wpisywały się w określony model biznesowy i przyczyniały do rozwoju firmy. Najwyższa jakość połączona z elastycznym podejściem DL Invest Group do zmian wprowadzanych przez Najemcę w całym okresie najmu w odpowiedzi na zmieniający się świat to podstawowa wartość modelu DL Invest Group, która była podstawą decyzji, co do wyboru projektu oraz dewelopera, który jest zarazem długoterminowym właścicielem ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Jednym z wyróżników DL Invest Group na rynku jest bez wątpienia to, że zrealizowane przez nas nieruchomości pozostają w naszym portfelu i nie są przedmiotem sprzedaży. Pozwala nam to skupiać się na świadczeniu wysokiej jakości usług zarządzania projektami oraz zadowoleniu najemców przez cały cykl życia nieruchomości? ? podkreśla Dominik Leszczyński.

***

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości obejmuje trzy segmenty: centra logistyczne, centra biurowe, parki handlowe.

Starannie wybrane lokalizacje oraz projekty przemyślane w szczegółach pod względem architektonicznym, funkcjonalnym oraz wykonawczym przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów jakości stanowią podstawę sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2.000.000 mkw. nieruchomości o wartości ponad 2,3 mld PLN.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych. Siłą DL Invest Group jest budowany przez kilkanaście lat potencjał doświadczenia prawie dwustuosobowego zespołu wykwalifikowanych specjalistów tworzących rozbudowaną wewnętrzną strukturę Grupy. DL Invest Group ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od analizy oraz badania danej lokalizacji poprzez finansowanie, projektowanie, budowę, wynajem aż po efektywne zarządzanie.

Grupa SaarGummi to jeden z czołowych dostawców uszczelnień gumowych jak i termoplastycznych. Historia firmy sięga 1947 roku, w którym rozpoczęła działalność w Niemczech. Ostatnie lata, przy wsparciu funduszu CQLT, firma umocniła swoją globalną pozycję. Obecnie produkcja jest realizowana w 13 zakładach w Europie, Azji i obu Amerykach. Grupa wyróżnia się na rynku wysoką jakością, innowacyjnością produktów i procesów, ale przede wszystkim dbałością o zespół. SaarGummi znalazło sie na liście 50 najlepszych pracodawców w Niemczech wg magazynu Stern.

 

linkedin