Ostatnie wolne powierzchnie w DL PIANO przy Roździeńskiego powoli się zapełniają. Wysoki standard biurowca, korzystna lokalizacja bezpośrednio przy śródmieściu Katowic, a z drugiej strony pozwalająca ominąć zakorkowane centrum miasta oraz starannie dobierani przez DL Invest Group najemcy oferujący komplementarne usługi ? sprawiają, że wyrastający na wjeździe do Katowic ponad DK 86 budynek staje się samowystarczalnym obiektem w mieście.

W bezpośrednim sąsiedztwie Buckingham Palace w Londynie swoją siedzibę ma The Travel Corporation (TTC). Obchodząca w tym roku stulecie istnienia firma jest jednym z najbardziej prestiżowych biur podróży na całym świecie. Wszystko zaczęło się od małego hotelu w sennej rybackiej wiosce Paternoster w RPA, w którym każdy gość przyjmowany był tak, jak gdyby był jedyny na świecie. Takie podejście, wyróżniające wszystkich zatrudnionych w TTC, zaprocentowało. Zarządzana przez czwartą generację rodziny Tollman dziś jest potężną grupą kapitałową, obejmującą biura podróży, hotele i parki rozrywki. Tymczasem w odległych o ponad 1500 km Katowicach powstaje nowa spółka grupy kapitałowej TTC ? Travcorp Poland. Jej zadaniem będzie kompleksowe i ustawiczne świadczenie wysokiej jakości usług IT dla wszystkich podmiotów w obrębie organizacji. Firma powstała na bazie wieloletniej współpracy pomiędzy The Travel Corporation a Solid Software Solutions.

Travcorp Poland już w kwietniu wprowadzi się do DL PIANO, gdzie zajmie ponad 1000 mkw. z imponującym widokiem na Katowice. Najemcy zależało na tym, by budynek spełniał wysokie standardy ekologiczne. Wybrał więc obiekt zaprojektowany i wykonany zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, w którym do zarządzania i rozliczania poboru i zużycia energii zastosowano system BMS. DL Invest Group w bezpośrednim sąsiedztwie otworzy węzeł przesiadkowy finansowany ze środków własnych. Planuje także otwarcie dodatkowej stacji wypożyczalni rowerów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. TTC szczególną wagę przykłada do udogodnień dla rowerzystów. Na decyzji o wyborze nowego biura częściowo zaważyły oddane do dyspozycji najemcy miejsca parkingowe dla rowerów, zamykane szafki oraz prysznice dla rowerzystów.

Jak mówi Tomasz Sikora, General Manager Travcorp Poland, przede wszystkim jednak zadecydowała lokalizacja. ?Travcorp Poland zatrudnia osoby z całej metropolii, istotnym więc jest umożliwienie jak najwygodniejszego dojazdu z całej, szeroko rozumianej aglomeracji oraz dostępność miejsc parkingowych. Wzięliśmy też pod uwagę imponującą ekspozycję. Ze względu na prestiż firmy i jej głównej siedziby celowaliśmy w lokalizację, która zapewni nam odpowiednią widoczność.?

Design wnętrz, który powstaje we współpracy z DL Invest Group, odzwierciedla misję TTC ? oferowanie ludziom na całym świecie odpoczynku, relaksu, możliwości przeżycia przygody. Pojawią się między innymi takie rozwiązania jak tlenodajnia czy pokój drzemki. ?Jak każdy pracodawca branży IT staramy się też zadbać w ponadstandardowy sposób o naszych pracowników ? deklaruje Tomasz Sikora. ? Kafeteria benefitów to już norma. Chcemy pracować w budynku zaprojektowanym i wykonanym zgodnie z ideą well building oraz mieć możliwość komfortowej organizacji czasu pracy i życia prywatnego.  Z tego powodu braliśmy pod uwagę tylko obiekty typu mixed-use, w których pracownik może zostawić dziecko w przedszkolu, a po pracy zrobić zakupy i poćwiczyć na siłowni. Po wizycie w DL VINTAGE POST w Gliwicach byliśmy już zdecydowani na współpracę z DL Invest Group. Do omówienia pozostały tylko szczegóły.?

Wirginia Leszczyńska z DL Invest Group, dodaje, że z dużą satysfakcją oddaje najemcy przestrzeń w biurowcu, który już teraz jest doceniany w międzynarodowych konkursach. DL PIANO przeszedł etap eliminacyjny i zakwalifikował się do prestiżowego konkursu architektonicznego MIPIM Awards w kategorii Najlepszy projekt przyszłości. Rywalizują w niej obiekty, które są w trakcie realizacji, ale już teraz mają potencjał, by stać się nowymi ikonami miast, w których powstają. Również blogosfera docenia potencjał budynku, który uznany został niedawno za jedną z najciekawszych polskich inwestycji rozpoczynającej się dekady.

Naczelną ideą przyświecającą projektowi jest uchwycenie i przełożenie na architektoniczną wizję dynamiki rozwoju Katowic ? miasta, które od 200 lat wyprzedza o kilka kroków inne, a w ostatniej dekadzie przeżywa okres intensywnej transformacji. W tektonice budynku i jego charakterze uchwycono ruch i zmienność nawiązujący do energicznych przemian i ekspresji życia miejskiego. Charakterystyczny rytm i harmonia układu elewacji oddają kontrast i przenikanie się bogatej historii oraz śmiałego patrzenia w przyszłość. Inspiracją była także przynależność Katowic do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki ? układ światła i cienia na elewacji przypomina klawisze fortepianu.