Kulinarna przygoda czeka na mieszkańców Gliwic i tych, którzy zechcą odwiedzić to miasto i wybrać się do budynków odrestaurowanej dawnej Poczty Głównej i dawnej Giełdy Zbożowej. Nieruchomości te z przełomu XIX i XX wieku kupione i odrestaurowane z dużą pieczołowitością przez firmę DL Invest Group stanowią miejsce wyjątkowe, które przyciąga swoim charakterem i unikalną ofertą gastronomiczną w anturażu historii i dobrego smaku. Na powierzchniach historycznych budynków działają lub w najbliższym czasie otworzą się: Furore Pizza Neapolitana, Sushi-Ya, AO Ramen, Nowa Prowincja, Shrimp House i Zdrowa Krowa. Ponadto w budynku dawnej Poczty Głównej – DL Vintage Post znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe. Łączna powierzchnia użytkowa obu budynków to ponad 8 000 mkw.
Prawdziwy festiwal smaków znajdą gliwiczanie i odwiedzający ich goście na terenie zabytkowego i wyremontowanego przez DL Invest Group kompleksu zlokalizowanego w centrum gliwickiej starówki. ?To miejsce i jego przeszłość są wyjątkowe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć niemniej nobilitującą kontynuację jego historii i zaprosić do współpracy wyjątkowe podmioty, które dostarczą gościom niezapomnianych wrażeń? – mówi Maciej Mendrok, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni w DL Invest Group. ?Jakościowe wnętrza restauracji i kawiarni dopełniają wrażenia wyjątkowości. Goście mogą cieszyć się wysublimowanymi smakami włoskiej kuchni, próbować bogactwa smaków kuchni azjatyckiej i owoców morza, a także rozsmakować się w kuchni polskiej czy amerykańskiej. Stara Poczta to także siedziba Nowej Prowincji, wyjątkowej kawiarni, która pierwotnie założona w Krakowie od zawsze była miejscem przeznaczonym dla artystów i gości spragnieni także uczty kulturalnej. W ?Nowej Prowincji? w Krakowie bywali między innymi Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Michał Rusinek czy Ewa Lipska. Organizowane były także między innymi zabawy literacko-muzyczne czy wieczory autorskie. ?Nowa Prowincja? w Gliwicach chce kontynuować te tradycje i zapraszać do współpracy lokalnych twórców.? – podkreśla Maciej Mendrok.
?Nową Prowincję?, krakowsko-prowincjonalną kawiarnię, którą wzorem jej galicyjskiego oryginału chcemy uczynić przyjaznym miejscem dla wszystkich osób ceniących kulturę i prostotę dobrego smaku otworzyliśmy drugiego kwietnia bieżącego roku. Na miejscu przygotowujemy ciasta i desery, którym towarzyszy bogata oferta win, piwa oraz mocnych alkoholi? ? mówi Bożena Fedas-Fraczek, współzałożycielka kawiarni.
?DL Vintage Post i dawna Giełda Zbożowa to bardzo dobre przykłady sposobu naszego działania. Chcemy tworzyć miejsca wyjątkowe, które z jednej strony podkreślą unikalny charakter każdej lokalizacji, a z drugiej zaspokoją i pogodzą potrzeby biznesowych najemców, lokalnych społeczności i przedsiębiorców budując wartość dodaną dla ośrodków miejskich – mówi Dominik Leszczynski, Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. Obecnie w fazie realizacji są inne inwestycje o podobnym znaczeniu aczkolwiek zupełnie innym charakterze. W Katowicach realizujemy między innymi projekt przy Korfantego 138, gdzie dominujące funkcje biurowe łączyć się będą z funkcjami handlowymi, rekreacyjnymi, gastronomicznymi i kulturalnymi. Naszą ambicją jest stworzenie kolejnego, jakościowego miejsca na mapie Śląska, które przyciągać będzie wysoką jakością, jak oddany właśnie, w ramach realizacji kompleksu przy Korfantego 138, do użytku nowoczesny biurowiec klasy A – DL Tower oraz rozbudowanymi funkcjami towarzyszącymi umożliwiającymi zarówno najemcom biurowym, jak i mieszkańcom miasta spędzanie wolnego czasu? – podkreśla Dominik Leszczynski.
DL Invest Group realizuje wszystkie swoje projekty w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju, co obejmuje z jednej strony stosowanie ekologicznych technologii i rozwiązań, a z drugiej poszanowanie i promocję tradycji i wartości obowiązujących w miejscach, gdzie powstają nowe inwestycje. ?Jesteśmy przekonani, że jedynie odpowiedzialne podejście do realizacji projektów może zapewnić nam pełny sukces. Nasze długoterminowe podejście i dbanie zarówno o wartości materialne, jak i niematerialne podkreśla fakt, że wybudowane przez nas nieruchomości pozostają w naszym portfelu. Nie sprzedajemy ich, a budujemy długoterminowe relacje z naszymi najemcami i lokalnymi społecznościami? – podsumowuje Dominik Leszczyński.