Śmiały kształt bryły, wysmakowana elegancja elewacji, doskonała lokalizacja. Tak w skrócie można podsumować nową inwestycję DL Invest Group ? DL Tower zlokalizowany przy prestiżowej katowickiej arterii ? al. Korfantego.

Taka lokalizacja zapewni doskonałe skomunikowanie ze wszystkimi częściami miasta. Poza biurami znajdą się w nim punkty handlowe i usługowe. Budynek o podstawie zbliżonej kształtem do trójkąta będzie miał 2 podziemne i 12 naziemnych kondygnacji.

Lokalizacja inwestycji, w tym ograniczona powierzchnia działki wymaga specjalistycznego przygotowania i odpowiedniego sposobu prowadzenia prac.

Budynek będzie miał żelbetową konstrukcję, łączna kubatura wyniesie ponad 83 000 m3, a najemcy będą mieli do dyspozycji w sumie ponad 21 000 m2 powierzchni całkowitej. Inwestor planuje zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań ekologicznych. Biurowiec będzie gotowy w stanie surowym pod koniec kwietnia 2021 roku.

Naczelną zasadą wszystkich naszych działań jest pielęgnowanie długofalowych relacji z najemcami. Bez wsłuchiwania się w ich potrzeby i bez budowania wzajemnego zaufania nie byłoby to możliwe ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ? To big idea, która przenika wszystkie etapy współpracy: od projektowania przyjaznych rozwiązań przez negocjacje aż po model zarządzania wynajmowanymi nieruchomościami.

Wartością dodaną inwestycji przy alei Korfantego, podobnie jak innych centrów biurowych realizowanych przez DL Invest Group, jest dbałość o maksymalne ułatwienie życia najemcom i okolicznym mieszkańcom. Charakter tej inwestycji jest jednak szczególny. Powstaje w dzielnicy Katowic, w której niegdyś funkcjonowała huta cynku będąca częścią zakładów przemysłowych księcia Hohenlohe. Jej ruiny przez wiele lat były dominantą Wełnowca. Centrum biurowe przy alei Korfantego jest jednym z istotniejszych elementów w planie rewitalizacji dzielnicy oraz symbolem przemian Górnego Śląska ? z regionu przemysłowego w region, w którym powstają centra wysoko wyspecjalizowanych usług związanych z gospodarką opartą na wiedzy.