DL CENTRAL

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Funkcjonalny obiekt biurowo-usługowy

DL CENTRAL zlokalizowany jest w ścisłym centrum Katowic – dzielnicy Śródmieście, przy ul. Mielęckiego 10. DL CENTRAL powstał w latach 1938-1939 na zlecenie dawnego Międzynarodowego Banku Handlowego. Został zaprojektowany w 1936 roku przez Karola Schayera, jednego z najbardziej uznanych reprezentantów modernizmu w polskiej architekturze międzywojennej.

 Architekci modernistyczni uważali, że budynek powinien przede wszystkim być funkcjonalny i zapewnić użytkownikowi światło i wygodną przestrzeń.

Po przeprowadzonej przez DL Invest Group renowacji budynek nie tylko nie stracił nic z pierwotnych cech, lecz zyskał jakość, która zaspokoi zapotrzebowanie na przestrzeń wymagających najemców chcących być w centrum wydarzeń.

W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się liczne punkty handlowe i usługowe. Można tutaj znaleźć wiele modnych restauracji. To tu zlokalizowane są designerskie hotele i największe handlowe ulice w Katowicach, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajdują się centra handlowe (Galeria Katowicka, Supersam, Skarbek) i główny dworzec PKP. W bezpośrednim sąsiedztwie DL Central znajduje się także Urząd Miasta oraz inne instytucje publiczne.

Atuty

  • powierzchnia wynajmowalna: 3 000 mkw. (przewidziana  pod biura, działalność handlową i usługową),
  • prestiżowa lokalizacja w ścisłym centrum Katowic,
  • wysoka rozpoznawalność obiektu,
  • klasyczny design wnętrz,
  • przykład modernistycznej architektury zaprojektowany przez uznanego polskiego architekta. 
MARKI, Z KTÓRYMI

Współpracujemy

Poznaj firmy z którymi mamy niesamowitą możliwość współpracować