Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajęła PKP Cargo SA w jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji na katowickim rynku – w biurowcu DL Tower.  Budynek ten do użytku został oddany na koniec marca 2022 roku i na śląski rynek dostarczył 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych. DL Tower powstał jako część projektu mixed-use zlokalizowanego przy ulicy Korfantego 138, w którym docelowo znajdą się obok dominującej funkcji biurowej także funkcje handlowe, hotelowe i usługowe. Cały kompleks dostarczy na rynek ponad 45 000 mkw. nowoczesnych powierzchni. Biurowiec DL Tower skomercjalizowany jest obecnie w 90%. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie pozostałych wolnych powierzchni. Budynek jest objęty certyfikacją BREEAM.

?Wynajęcie czterech pięter powierzchni biurowej przez uznaną spółkę – PKP Cargo SA jest poświadczeniem wysokiej jakości naszego budynku, który spełnił wyśrubowane wymagania stawiane przez Spółkę. DL Tower, obok wysokiej jakości, cechuje wygodna lokalizacja oraz bardzo dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta i z innymi miastami aglomeracji śląskiej. Tuż obok budynku znajdują się przystanki tramwajowe, dzięki którym dojazd do głównego katowickiego dworca PKP zajmuje około 15 minut. Dodatkowo w bliskiej odległości od kompleksu znajdują się przystanki licznych linii autobusowych? – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Ponadto cały kompleks nowoczesnych budynków znajdujący się przy Korfantego 138 oferować będzie wiele różnych funkcji w tym handlowe, usługowe i rekreacyjne, co sprawia, że pracownicy będą mogli z większością również prywatnych spraw poradzić sobie na miejscu bez konieczności czasochłonnego przemieszczania się po mieście. Wśród naszych najemców są między innymi: przedszkole oraz punkty gastronomiczne, co dodatkowo ułatwi funkcjonowanie wszystkim pracującym w naszym kompleksie osobom. Docelowo powstaną również powierzchnie społecznościowe przewidziane pod działalność kulturotwórczą służące zarówno naszym najemcom, jak i wszystkim mieszkańcom Katowic i ich gościom. Chcemy stworzyć prawdziwie miastotwórczy obiekt, który uatrakcyjni ofertę dzielnicy, jak również wpłynie na wizerunek całego miasta? – podkreśla Dominik Leszczyński.

?DL Tower powstaje jako element wielofunkcyjnego kompleksu, który odmieni kształt Katowic. Na parterze DL Tower znajdują się przestrzenie wynajęte restauracji, piekarni, sklepowi ogólnospożywczemu oraz najemcy oferującemu usługi medyczne, co łącząc z usługami znajdującymi się w sąsiednim budynku DL Atrium, który stanowi część kompleksu przy Korfantego 138, w postaci specjalistycznych gabinetów medycznych, przedszkola, żłobka, przestrzeni eventowych, kolejnej oferty gastronomicznej oraz siłowni Calypso oddaje szerokie spektrum funkcji komplementarnych względem siebie oraz względem potrzeb pracujących w naszych budynkach osób, mieszkańców okolicznych osiedli, a także całego miasta. Stąd jesteśmy przekonani, że PKP Cargo SA podjęła właściwą decyzję odnośnie wyboru DL Tower na swoją siedzibę w Katowicach. Mnogość funkcji, lokalizacja z możliwością wyboru wielu dróg dojazdu i komfortowego zaparkowania samochodu, możliwość adaptacji powierzchni pod indywidualne i ściśle sprecyzowane wytyczne przedsiębiorstwa oraz wysoka jakość nieruchomości pozwoli firmie na efektywne działanie? – mówi Aneta Kulik, Dyrektor w DL Invest Group odpowiedzialna za wynajem powierzchni w DL Tower. ?Dodatkowo, wszystkie nasze nieruchomości powstają w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju DL Green, która zakłada wykorzystanie najwyższej jakości, ekologicznych materiałów i instalacji spełniających wyśrubowane normy wyznaczone między innymi przez międzynarodowe systemy ekologicznej certyfikacji, jak BREEAM, w którym będzie certyfikowany nasz budynek.? – podsumowuje Aneta Kulik.