Firma Reply Polska wynajęła blisko 1000 mkw. przestrzeni biurowej w budynku DL Piano zlokalizowanym w Katowicach. DL Piano to nowoczesny projekt komercyjny zrealizowany przez DL Invest Group zgodnie z przyjętymi założeniami budowy wielofunkcyjnych kompleksów, które w największym możliwym stopniu mają zabezpieczać nie tylko biurowe potrzeby najemców, ale także dostarczać komplementarnych funkcji handlowych i usługowych. DL Piano, o powierzchni 17 000 mkw., to jeden z najnowszych budynków biurowych w Katowicach ? do użytku został oddany w 2020 roku. Aktualnie budynek jest niemal w całości wynajęty. Trwają zaawansowane negocjacje na temat ostatnich wolnych powierzchni.

Budynki biurowe realizowane przez DL Invest Group mają dostarczać najemcom zarówno jakościowych, elastycznych przestrzeni biurowych aranżowanych zgodnie z ich potrzebami, jak również szeregu dodatkowych funkcji, dzięki którym użytkownicy powierzchni mogą wiele codziennych spraw zrealizować na terenie naszych projektów. W DL Piano, w częściach handlowych i usługowych znajdują się sklepy spożywcze, piekarnia, drogeria, przedszkole, klub fitness, restauracje, a także sklepy z produktami dla domu ? wylicza Bartosz Czuba, Pełnomocnik Zarządu w DL Invest Group. Podpisanie umowy z tak uznaną firmą jak Reply Polska to poświadczenie wysokiej jakości naszych budynków ? podkreśla Bartosz Czuba.

Bogata oferta handlowo-usługowa i gastronomiczna tworzą wartość naszych projektów biurowych, a takżewpływają na komfort pracy i życia użytkowników. W rezultacie starannie przygotowanej koncepcji komercjalizacji oraz w ramach budowania różnorodnej i komplementarnej oferty, nasze budynki zapewniają dostęp do licznych usług dodanych. Dzięki temu pracownicy i ich rodziny mogą zrealizować większość codziennych potrzeb zakupowych w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się do innych lokalizacji ? stwierdza Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. Bardzo ważne są dla nas również relacje z lokalnymi społecznościami. Z funkcji dostarczanych przez nasze projekty korzystają bowiem nie tylko najemcy, ale także mieszkańcy sąsiednich dzielnic. To również z myślą o nich przeprowadzamy liczne nasadzenia drzew i innych roślin w okolicach naszych projektów, jak również budujemy między innymi siłownie na powietrzu, z których korzystać mogą zarówno nasi najemcy, jak również mieszkańcy miasta. Aspekt zrównoważonego rozwoju przy tworzeniu wszystkich naszych nieruchomości jest jedną z kluczowych zasad, którymi kierujemy się przy projektowaniu, budowie i użytkowaniu budynków. Podkreśleniem jakości w tym obszarze jest ekologiczna certyfikacja BREEAM. DL Piano aktualnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM In-Use. Certyfikacji BREEAM podlegają także nasze kolejne nowoczesne budynki biurowe, których realizacja zakończy się w 2022 roku: mieszczący się w Gliwicach DL Prime oraz powstający w Katowicach DL Tower ? dodaje Dominik Leszczyński.

DL Piano to jeden z pięciu biurowców, które aktualnie wchodzą w skład portfela DL Invest Group. Biurowe projekty firmy zlokalizowane są w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie. Dodatkowo w realizacji jest DL Prime, jedyny nowoczesny kampus biurowy w Gliwicach o powierzchni przekraczającej 19.000 mkw. oraz DL Tower, biurowiec powstający w Katowicach, i który na śląski rynek dostarczy blisko 17 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Oddanie do użytku DL Prime planowane jest na III kwartał 2022 roku, a DL Tower na Ikwartał 2022 roku.

***

Reply Group to międzynarodowa grupa informatyczna złożona z wyspecjalizowanych podmiotów działających na globalnych rynkach i specjalizujących się w różnych sektorach technologicznych. Podstawowe kompetencje Reply Group to sztuczna inteligencja, big data, cloud computing, cyberbezpieczeństwo, komunikacja cyfrowa oraz Internet rzeczy. Reply specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań cyfrowych, obejmujących trzy obszary kompetencji: procesy, aplikacje i technologie. W ramach tych trzech linii Reply oferuje doradztwo, integrację systemów i zarządzanie aplikacjami, działając w wielu różnych sektorach (telekomunikacja, media, przemysł i usługi, banki, firmy ubezpieczeniowe i operatorzy finansowi, sektory administracji publicznej i ochrona zdrowia).

Firma działa w Europie, obu Amerykach i w Azji. W 2020 roku Grupa osiągnęła ?1,250.2 miliona przychodu. W skali globalnej Reply Group zatrudnia ponad 9000 pracowników.

Wynajem nowoczesnej powierzchni biurowej w DL Piano w Katowicach podyktowany jest dalszym rozwojem Grupy i wzrostem zatrudnienia: firma zatrudnia dodatkowych specjalistów w tym zarówno doświadczonych profesjonalistów, jak i wyróżniających się absolwentów uczelni wyższych, którzy z tej lokalizacji pracować będą na rzecz Klientów na całym świecie.