Firmy ForSec, TÜV Austria i Klinika Nałęcz wynajęły około 800 mkw. powierzchni w budynku DL Tower. Biurowiec ten to jeden z najnowszych projektów w śląskiej stolicy, który na rynek dostarczy 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych klasy A. Projekt jest realizowany przez inwestora i dewelopera, firmę DL Invest Group znajdującą się w gronie najszybciej rosnących na polskim rynku nieruchomości firm z polskim kapitałem. DL Tower ze względu na swoją unikalną formę, wyjątkową lokalizację oraz wysoką jakość na stałe zmieni katowickie horyzonty ? projekt znajduje się w bliskiej odległości od kluczowych punktów w tym głównego dworca kolejowego i katowickiego Spodka. Nowy biurowiec góruje nad miastem i zapewnia swoim najemcom wyjątkową perspektywę. Oddanie DL Tower do użytku planowane jest na I kwartał 2022 roku. Biurowiec będzie certyfikowany w ekologicznym systemie certyfikacji BREEAM.

?DL Tower to projekt, który wyróżnia: wyjątkowa architektura, wysoka jakość poświadczona między innymi międzynarodowymi certyfikatami i bardzo wygodny adres – Korfantego 138: tuż obok budynku znajduje się przystanek tramwajowy skąd dojazd do głównego, katowickiego dworca zajmuje mniej niż 15 minut. W sąsiedztwie nieruchomości są także liczne przystanki linii autobusowych, a w najbliższej przyszłości przebiegać będzie jedna z głównych śląskich arterii komunikacyjnych: Drogowa Trasa Średnicowa łącząca najważniejsze miasta śląskiej aglomeracji? ? mówi Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. DL Tower powstaje jako element wielofunkcyjnego kompleksu, który odmieni kształt Katowic wprowadzając na Śląsk nowy urbanistyczny układ obliczony na stworzenie społecznościowych miejsc dla mieszkańców, miejsc rozrywki, rekreacji, kulturotwórczych działań oraz komfortowej pracy w postaci nowoczesnych biurowców ? podkreśla Aneta Kulik.

DL Tower

?DL Tower to bez wątpienia wyróżniający się w Katowicach projekt biurowy. Równie wyjątkowa jest nasza firma, która na rynek dostarcza unikalnych usług związanych z informatyką śledczą, Security Operations Center (SOC) – całodobowego monitoringu bezpieczeństwa informatycznego firm i instytucji, audytów i szkoleń. Stąd decyzja o wyborze DL Tower na siedzibę – wizytówkę – naszej firmy. Ponadto zastosowane w budynku nowoczesne technologie i materiały mają bezpośrednie przełożenie na komfort pracy naszego Zespołu, co jest dla nas szczególnie ważne przy pracy non stop? ? mówi Maciej Karmoliński, członek zarządu ForSec SA. ?Istotne jest również bogactwo funkcji w obiekcie i rozbudowana oferta dla naszych pracowników, dzięki której będą mogli lepiej gospodarować czasem, efektywniej planować i wykorzystywać dzień? – podsumowuje Maciej Karmoliński.

?DL Tower powstaje zgodnie ze strategią naszej firmy, która zakłada tworzenie miejsc prawdziwie miastotwórczych służących nie tylko najemcom powierzchni biurowych, ale także wszystkim mieszkańcom miasta. Stąd w naszych projektach znajdują się przestrzenie przewidziane pod sklepy, restauracje, kawiarnie, kluby fitness, galerie sztuki, kluby rozrywki, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola, przestrzenie eventowe i inne funkcje będące względem siebie komplementarnymi i tworzące przyjazne środowisko do życia i pracy? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Bardzo ważnym elementem jest również zrównoważony rozwój, w myśl którego powstają wszystkie nieruchomości realizowane przez naszą firmę. Obok najwyższej jakości, ekologicznych materiałów i instalacji dbamy o przestrzenie zielone, nasadzenia drzew i innych roślin, dzięki którym walory ekologiczne miejsc, w których powstają nasze projekty nie tylko zachowują swoją wartość, ale dodatkowo zyskują: przy każdym naszym nowym projekcie pojawiają się ule. Pszczele rodziny dbają między innymi o prawidłowy wzrost nasadzonych przez nas roślin? ? podkreśla Dominik Leszczyński.