Kilkaset metrów kwadratowych powierzchni biurowej w DL Tower, jednym z najbardziej spektakularnych budynków na Śląsku wynajęły firmy Advisa Sp. z o.o. i ConAcc Partners Sp. z o.o. DL Tower, wieża biurowa, która powstała w Katowicach przy Korfantego 138, na śląski rynek dostarczyła 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni ? budynek został oddany do użytku na koniec marca bieżącego roku. Nowy biurowiec to część projektu mixed-use, który na stałe wpisze się w nowe horyzonty śląskiej stolicy. W ramach kolejnych etapów realizacji projektu w tej lokalizacji powstaną następne nowoczesne budynki, w których znajdą się biura, powierzchnie przeznaczone pod handel i usługi oraz przestrzenie przewidziane pod działalność hotelową, gastronomiczną i kulturotwórczą. W sumie cały projekt dostarczy na rynek ponad 45 000 mkw. nowoczesnych powierzchni. DL Tower oraz wszystkie nowe budynki powstające w ramach inwestycji przy Korfantego 138 będą objęte certyfikacją BREEAM. 

Aktualnie wynajętych jest ponad 90% powierzchni budynku DL Tower, który najemcy zasiedlać będą w nadchodzących miesiącach. ?DL Tower to z jednej strony wysoka jakość, a z drugiej dogodna lokalizacja: ze znajdujących się tuż obok budynku przystanków tramwajowych dojazd do głównego katowickiego dworca kolejowego zajmuje około 15 minut. W pobliżu naszego kompleksu znajdują się także liczne przystanki autobusowe? ? mówi Łukasz Tomczyk, Dyrektor w Dziale Komercjalizacji DL Invest Group.

DL Tower jako element wielofunkcyjnego kompleksu, odmieni kształt Katowic. Na terenie nowego projektu powstają przestrzenie przewidziane dla wymagających najemców zarówno biurowych, jak i chcących otworzyć restauracje, kawiarnie, kluby fitness i zróżnicowane punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola, przestrzenie eventowe i inne funkcje komplementarne względem potrzeb użytkowników biur oraz mieszkańców okolicznych osiedli, a także całego miasta. ?Mamy ambicje, aby nasz wieloetapowy projekt przy Korfantego 138 stał się jedną z wizytówek Katowic i Śląska, który przyciągać będzie nie tylko pracowników, ale również mieszkańców miasta i ich gości z różnych grup wiekowych, chcących w interesujący sposób spędzić wolny czas, spotkać się biznesowo lub z przyjaciółmi, czy też skorzystać z bogatej oferty usługowej. Sprzyjać temu będą dopracowane przestrzenie wspólne, na których obok funkcjonalnych elementów małej architektury znajdą się liczne drzewa i inne rośliny? ? podkreśla Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. Wszystkie nasze nieruchomości powstają w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju DL Green, która zakłada wykorzystanie najwyższej jakości, ekologicznych materiałów i instalacji spełniających wyśrubowane normy wyznaczane między innymi przez międzynarodowe systemy ekologicznej certyfikacji jak BREEAM ? zauważa Dominik Leszczyński.

Każda nowa nieruchomość realizowana przez DL Invest Group już na etapie projektowania podlega wyśrubowanym kryteriom jakościowym. ?Chcemy mieć pewność, że powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Projektując budynki bierzemy między innymi pod uwagę: wpływ inwestycji na środowisko naturalne, wysoką jakość środowiska wewnętrznego budynków, dostawców posiadających siedziby w pobliżu realizowanych inwestycji, efektywność wykorzystania materiałów budowlanych, efektywność energetyczną, efektywność wykorzystania zasobów naszej firmy, czy edukację ekologiczną lokalnych społeczności i konsultacje w kontekście funkcji dodatkowych, które znajdą się w naszych obiektach? ? podsumowuje Łukasz Tomczyk.