Na DL Tower, inwestycji realizowanej przez DL Invest Group we współpracy z międzynarodową firmą Eiffage, zawisła wiecha. Nowa wieża biurowa o wysokości 55 metrów i 14 kondygnacjach na stałe zmieni katowickie horyzonty dostarczając na śląski rynek 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, których jakość potwierdzi między innymi ekologiczna certyfikacja BREEAM. Jest to kolejny (po DL Piano) projekt, który DL Invest Group dostarcza na katowicki rynek stając się tym samym jednym z kluczowych inwestorów w sektorze biurowym na Śląsku. DL Tower to element wielofunkcyjnej inwestycji realizowanej przez DL Invest Group przy alei Korfantego. Inwestycja mixed-use, obok realizowanej wieży biurowej oraz istniejącego już DL Atrium, zakłada dostarczenie następnych projektów o funkcjach biurowych, handlowych, hotelowych i rekreacyjnych połączonych wspólną społeczną przestrzenią przeznaczoną dla najemców, ich gości i klientów oraz wszystkich mieszkańców dzielnicy i miasta. Oddanie DL Tower do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

DL Tower powstaje w bardzo dobrej lokalizacji przy alei Wojciecha Korfantego. Bezpośrednio przy projekcie mieści się przystanek linii tramwajowych łączących kompleks należących do DL Invest Group budynków z innymi dzielnicami Katowic w tym bezpośrednio z katowickim Rynkiem, głównym dworcem PKP i Placem Wolności. W najbliższym czasie tuż obok budynku powstanie przedłużenie Drogowej Trasy Średnicowej, która łączy śląskie miasta. Nowy odcinek popularnej deteeśki połączy Katowice z Mysłowicami, Sosnowcem, Będzinem i Dąbrową Górniczą, co w jeszcze większym stopniu ułatwi komunikację z kompleksem.

DL Tower to nowoczesny budynek biurowy klasy A, z okien którego rozpościera się imponujący widok na Katowice. Przy budowie i wykończeniu budynku używane są najwyższej jakości materiały, a współpraca DL Invest Group z partnerami o międzynarodowej renomie, w tym między innymi z firmą Eiffage, jest dodatkowym zaświadczeniem najwyższej jakości wykonania i funkcjonalności projektu. Elastyczne powierzchnie biurowe umożliwiają aranżację przestrzeni według potrzeb najemców, a imponujące widoki na panoramę Katowic z okien DL Tower są zasługą wyjątkowej lokalizacji projektu. ?DL Tower powstaje zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju, co podkreśla nie tylko rygorystyczne podejście do budowy projektu i uzyskanie certyfikatu BREEAM, ale także inne działania, które wdrażamy w ramach obowiązującego w naszej firmie programu DL Green. Zakłada on między innymi wykonywanie ponadstandardowych nasadzeń roślin, prowadzenie edukacyjnych akcji dla naszych najemców i lokalnych społeczności, jak również wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a także między innymi tworzenie habitatów dla roślin i zwierząt w tym opiekę nad ulami i pszczelimi rodzinami, które wprowadzamy na tereny naszych inwestycji. Ule pojawiły się już na obszarach innych naszych projektów. Pojawią się także na dachu DL Tower po oddaniu budynku do użytku? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

DL Tower obok DL Atrium to pierwsze etapy realizacji wielofunkcyjnego kompleksu, który w zasadniczy sposób odmieni tę część miasta dostarczając na rynek nieobecne do tej pory w tej lokalizacji funkcje. ?Na terenie parkingu mieszczącego się tuż obok powstającego DL Tower i za istniejącym już budynkiem (DL Atrium) planowana jest realizacja kolejnych dwóch nieruchomości o zróżnicowanych funkcjach: od biurowej poprzez handlową, hotelową aż po rekreacyjną, które służyć będą zarówno naszym najemcom, ich gościom i klientom, jak i mieszkańcom Katowic. Wspólnym mianownikiem dla całego projektu będzie jego otwartość i przyjazność przestrzeni dla użytkowników. Osiągniemy to między innymi poprzez częściową eliminację ruchu samochodowego spomiędzy budynków, a na odzyskaną w ten sposób przestrzeń wprowadzimy funkcje rekreacyjne i gastronomiczne. Będzie to również miało korzystny wpływ na naszych najemców biurowych i handlowych, a także ich klientów. Chcemy bowiem stworzyć wyjątkowe miejsce nie tylko do pracy i zakupów, ale także do spędzania wolnego czasu i regeneracji. Obok sklepów, kawiarni i restauracji znajdą się tam między innymi kluby fitness. Planujemy również uatrakcyjnić i ożywić tę przestrzeń za pomocą odpowiednio dobranych roślin i doboru dodatkowych komplementarnych funkcji, dzięki którym pracownicy naszych najemców oraz okoliczni mieszkańcy większość codziennych spraw będą mogli załatwić na miejscu. Ruch samochodowy na znaczącym obszarze terenu będzie odbywał się na podziemnym poziomie. Powierzchnia więc pozostanie wolna dla ruchu pieszego, a to pozwoli w zasadniczy sposób ożywić tę część dynamicznie rozwijającego się miasta i nadać jej zupełnie nowego kształtu i charakteru ? podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Invest Group w swoim biurowym portfolio posiada obecnie:

  • trzy funkcjonujące biurowce w Katowicach: DL Piano, DL Atrium i DL Central,
  • biurowiec w Częstochowie ? DL Jagiellońska,
  • biurowiec w Gliwicach ? DL Vintage Post.

W realizacji są obecnie kolejne dwa nowoczesne budynki biurowe: DL Tower w Katowicach oraz DL Prime w Gliwicach, które łącznie na śląski rynek dostarczą 36 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych.