Gości i mieszkańców metropolii wjeżdżających do Katowic trasą S86 wita od niedawna elegancka bryła biurowca DL Center Point Katowice Roździeńskiego. Budynek będzie łączył funkcje biurowe, usługowe i handlowe. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale wolnych powierzchni nie zostało już wiele ? niecałe 30%. Jedną z ostatnich dostępnych zajęła właśnie spółka mFinanse. To drugi, po Banku Gospodarstwa Krajowego, najemca z branży finansowej, który już wkrótce wprowadzi się do biur zlokalizowanych między al. Roździeńskiego a ul. Wrocławską. Oficjalne otwarcie biurowca typu mixed-use zaplanowane jest na marzec 2020 roku.

mFinanse zagospodaruje w DL Center Point Katowice Roździeńskiego przestrzeń w biurowcu klasy A, spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz oferującym komfortową przestrzeń do pracy i do życia. To właśnie dbałość o pełne bezpieczeństwo ? zarówno pracujących w budynku ludzi, jak i danych czy mienia ? przyciągają do biurowca kolejnych najemców. Wskazują oni także inne atuty przemawiające za wyborem nowego centrum biznesowego.

Co stoi za wyborem DL Center Point? Przede wszystkim doskonała lokalizacja, blisko centrum, ale nie w jego sercu. Dostępność miejsc postojowych, dająca komfort naszym Klientom, jak i pracownikom. Dodatkowym atutem jest duża ekspozycja budynku, połączenie biznesowego otoczenia z infrastrukturą użytkową w postaci lokali usługowych ? mówi dyrektor katowickiego oddziału mFinanse Marcin Drabek. ? Jako firma stawiamy przede wszystkim na klienta, i tu w pełni zgadzamy się z firmą DL Invest Group, ponieważ oferta została skrojona na miarę naszych potrzeb.

Warto dodać, że negocjacje zamknęły się w rekordowo krótkim czasie. Od pierwszego spotkania do podpisania umowy nie upłynął nawet miesiąc. To namacalny dowód atrakcyjności przestrzeni biurowej w inwestycji realizowanej przez DL Invest Group.

Firmy deweloperskie często uspokajają inwestorów mówiąc, że będą budować jak dla siebie. W naszym przypadku nie jest to obietnica, a gwarancja. Budujemy jak dla siebie, ponieważ pozostajemy właścicielem nieruchomości ? deklaruje Aneta Kulik, dyrektor ds. kluczowych klientów w DL Invest Group. ? Najemcy są dla nas nie tylko klientami, ale partnerami biznesowymi i gośćmi, którym chcemy oferować kompleksową obsługę i szereg usług stanowiących wartość dodaną.

W tym konkretnym przypadku właściciel będzie jednocześnie gospodarzem. DL Invest Group przeniesie na Wrocławską swoją siedzibę z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Mielęckiego 10. Zrewitalizowana modernistyczna kamienica stała się zbyt ciasna na potrzeby intensywnie rozwijającej się firmy.

Wartością dodaną inwestycji przy Roździeńskiego, podobnie jak innych centrów biurowych realizowanych przez DL Invest Group, jest dbałość o maksymalne ułatwienie życia najemcom i okolicznym mieszkańcom. Inwestor w bezpośrednim sąsiedztwie otworzy węzeł przesiadkowy finansowany ze środków własnych, planowane jest także otwarcie dodatkowej stacji wypożyczalni rowerów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. Najemcy na podziemnym parkingu będą mieć do dyspozycji stojaki na rowery, szafki oraz prysznice. Dla najemców i mieszkańców przeznaczona będzie wspólna przestrzeń relaksu na terenach zielonych.

Trójsegmentowy budynek, sąsiadujący z salonem meblowym Agata oraz IKEA, został zbudowany jako obiekt typu mixed-use łączący funkcję biurową, handlową i usługową. Górne kondygnacje przeznaczone zostały na biura, na parterze natomiast znajdą się m.in. sklepy spożywcze, kosmetyczne, żłobek, kawiarnia, bistro, klub fitness.