Dwie inwestycje DL Invest Group zostały zakwalifikowane do drugiego etapu prestiżowego konkursu MIPIM Awards. To zrewitalizowany zabytkowy gmach dawnej Poczty Głównej w Gliwicach oraz nowoczesny biurowiec przy al. Roździeńskiego w Katowicach.

Międzynarodowy konkurs MIPIM Awards od 1991 roku wytycza trendy i nagradza najwybitniejsze projekty i najbardziej imponujące realizacje na światowym rynku nieruchomości. W jury zasiadają czołowi urbaniści i architekci z całego świata. Jak dotąd uhonorowano w nim takie realizacje jak zaskakującą rewitalizację KOSMO w Neuilly sur Seine czy futurystyczny projekt biurowca Mille Arbres w Paryżu.

Do drugiego etapu konkursu nominację otrzymały dwie inwestycje DL Invest Group zlokalizowane na Górnym Śląsku: restauracja zabytkowego budynku dawnej Poczty Głównej w Gliwicach w kategorii Najlepsza rewitalizacja oraz biurowiec przy al. Roździeńskiego w Katowicach w kategorii Najlepszy projekt przyszłości.

W kategorii na najlepszą rewitalizację rywalizują obiekty, które w wyniku działań inwestora otrzymały szansę na drugie życie ? nie tylko zyskały nowy wizerunek, ale także nowe funkcje społeczne. Taki cel przyświecał DL Invest Group, kiedy rozpoczynały się prace nad budynkiem dawnej Poczty Głównej, jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków Gliwic ? świadka dawnej świetności miasta i jego wielokulturowej historii.

Dzięki rewitalizacji obiekt odzyskał prestiż, pełniąc równie ważną, co kiedyś rolę społeczną. Niegdyś umożliwiał komunikację na odległość, dziś ? dzięki przemyślanej aranżacji przestrzeni ? zbliża ludzi w realnej przestrzeni. Wnętrze sprzyja prospołecznej atmosferze i dynamice pracy kreatywnej. Restauracja wykonana przez DL Invest Group miała na celu wprowadzenie nowego życia, świeżości i dynamiki przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów artystycznych i historycznych: zróżnicowanej bryły, ekspresji form oraz bogatych dekoracji. Została przeprowadzona z szacunkiem dla zabytkowej tkanki budynku, z uwzględnieniem wysokiej klasy nowoczesnych, certyfikowanych materiałów wykończeniowych.

Kategoria Najlepszy projekt przyszłości to z kolei przestrzeń dla zaprezentowania budynków, które są w trakcie realizacji, ale już teraz mają potencjał, by stać się nowymi ikonami miast, w których powstają. DL Center Point Katowice Roździeńskiego ma wszystkie cechy, by spełniać taką rolę.

Celem wielofunkcyjnego projektu, łączącego funkcje biurowo-usługowe, jest nie tylko zapewnienie komfortowych miejsc pracy w obrębie wysokiej jakości powierzchni, ale również stworzenie przestrzeni odpowiadającej potrzebom codziennego życia pracowników biurowych i ich rodzin. Oryginalny design jest hołdem dla dynamicznego rozwoju miasta, a w jego wnętrzu kryją się innowacyjne rozwiązania technologiczne, realizujące wizjonerską koncepcję w biznesowej dzielnicy Katowic. Jest doskonałym przykładem korelacji pomiędzy nowymi budynkami a istniejącą tkanką miejską. Naczelną ideą przyświecającą projektowi jest uchwycenie i przełożenie na architektoniczną wizję dynamiki rozwoju Katowic ? miasta, które od 200 lat wyprzedza o kilka kroków inne, a w ostatniej dekadzie przeżywa okres intensywnej transformacji.