DL Invest Group realizuje kolejny etap podwarszawskiej inwestycji DL Invest Park Teresin. Na terenie kompleksu powstaje kolejny magazyn o powierzchni ponad 28 000 mkw. W nowo wybudowanym magazynie około 14 400 mkw. zajmie Dr Max lider na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji oraz organizator jednej z największych sieci aptek franczyzowych w Polsce. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku. Pierwszym etapem inwestycji DL Invest Park Teresin był obiekt o powierzchni ponad 34 500 mkw. zrealizowany przez DL Invest Group dla sieci Stokrotka. Inwestycja w Teresinie zlokalizowana jest w odległości 50 km od Warszawy. Potencjał zabudowy tej lokalizacji to ponad 100 000 mkw. GLA. Nowy magazyn, podobnie jak wszystkie nowe obiekty realizowane przez DL Invest Group, będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

DL Invest Park Teresin to projekt powstający na działce o łącznej powierzchni 26 ha. Zlokalizowany jest w miejscowości Teresin-Gaj, w województwie mazowieckim. Gmina Teresin posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg lokalnych, z których najważniejsza – obwodnica jest drogą wewnętrzną scalającą 500 ha terenów inwestycyjnych w Teresinie?Gaju, Gaju, Elżbietowie i Szymanowie. 400 m od parku logistycznego przebiega linia kolejowa E20.

?Zaufanie, jakim obdarzył nas Dr Max powierzając nam budowę swojego projektu świadczy o wysokiej ocenie naszych kompetencji w zakresie dostarczania specjalistycznych nieruchomości magazynowych. Umowa z Dr Max jest modelowym przykładem realizacji naszych inwestycji w oparciu o unikatowy model biznesowy. Przy wykorzystaniu rozbudowanej wewnętrznej struktury świadczymy usługi deweloperskie, projektowe, generalnego wykonawstwa oraz zarządzania aktywami pozostając długoterminowym właścicielem realizowanych projektów, aktywnie nimi zarządzając, dostosowując projekt do potrzeb najemców w całym okresie najmu, co jest kluczową przewagą w tak zmiennym otoczeniu biznesowym. Dodatkowo gwarantujemy ekspansję w całym okresie najmu. Pierwszy etap realizacji projektu w Teresinie zakładał budowę 35.000 mkw. powierzchni dla sieci Stokrotka gwarantując możliwą ekspansję do blisko 100.000 mkw. Ten element jest podstawą naszej strategii tj. zapewnienie naszym najemcom w danej lokalizacji możliwości rozwoju bez konieczności relokacji co w dobie rynku pracy opartego na trwałych strukturach pracowniczych jest istotną wartością. Niemal wszystkie nasze lokalizacje, w których realizujemy nowe obiekty, umożliwiają ekspansje poprzez realizacje kolejnych faz projektów wraz ze wzrostem zapotrzebowania najemców ? to przewaga długoterminowego inwestora który pozostaje właścicielem nieruchomości? – podkreśla Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Projekty magazynowe realizowane przez naszą firmę spełniają najwyższe światowe standardy. Są certyfikowane w systemie BREEAM. W ostatnich miesiącach certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent zdobył nasz magazyn powstały w ramach realizacji inwestycji DL Invest Park Psary. Wysoka jakość naszych nieruchomości i zadowolenie naszych najemców jest dla nas warunkiem koniecznym również z tego względu, że wybudowane obiekty pozostają w naszym portfolio ? nasza strategia rozwoju zakłada długoterminowe posiadanie i proaktywne zarządzanie przygotowanymi nieruchomościami komercyjnymi, co stanowi gwarancję ich jakości? ? podkreślił Dominik Leszczyński.

Inwestycje realizowane przez DL Invest Group powstają we współpracy z uznanymi Partnerami ? rozwój DL Invest Group w obszarze magazynowym finansowany jest między innymi dzięki współpracy firmy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, który udzielił DL Invest Group finansowania na kwotę 72 milionów Euro oraz Macquarie Capital Principal Finance, który dostarczył firmie 123,4 mln Euro finansowania. Firma także przygotowuje emisje instrumentów dłużnych w oparciu o zielone parametry inwestycji ? przygotowany przez spółkę Green Finance Framework zyskał pozytywną opinię Sustainalytics, globalnego lidera w zakresie analiz ESG pracującego dla wiodących na świecie inwestorów instytucjonalnych i korporacji.