354 mkw. powierzchni wynajmie w budynku DL Vintage Post centrum medyczne GlivClinic. Odrestaurowany przez DL Invest Group zabytkowy budynek dawnej Poczty Głównej to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Gliwicach. DL Vintage Post jest integralną częścią gliwickiej starówki. Złożony z dwóch zabytkowych budynków: dawnej Poczty Głównej oraz dawnej Giełdy Zbożowej kompleks położony jest u zbiegu ulic Dolnych Wałów i Zwycięstwa, które stanowią główne arterie komunikacyjne miasta.

Centralna lokalizacja zapewnia dogodne połączenie z wylotem na DTŚ i autostradę A1. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się liczne punkty handlowe i usługowe oraz ogólnodostępne parkingi. W odległości krótkiego spaceru znajdują się siedziby władz samorządowych, instytucje kultury i wydziały Politechniki Śląskiej. Otoczenie obiektu stanowią osiedla mieszkaniowe, Szpital Miejski, Park Miejski i Rynek.

Obecnie na powierzchniach dawnej Poczty Głównej (8 000 mkw. powierzchni użytkowych) mieszczą sięnowoczesne biura i powierzchnie przeznaczone pod działalność gastronomiczną i usługową. Na terenie dawnej Giełdy Zbożowej (800 mkw. powierzchni użytkowych) powstają wyjątkowe w skali regionu restauracje, które odmienią gastronomiczną mapę nie tylko Gliwic, ale i całego Regionu.

DL VINTAGE POST to budynek z wyjątkową historią

Decyzja o budowie poczty w Gliwicach zapadła pod koniec XIX wieku. Budowę rozpoczęto w 1904 roku, a zakończono 6 lipca 1906 roku, kiedy to formalnie oddano budynek do użytku. Po 1945 r. budynek był własnością Poczty Polskiej[1] aż do 2016 roku, kiedy to został kupiony przez firmę DL Invest Group, która budynek wyremontowała i przywróciła tę odchodzącą w zapomnienie nieruchomość Gliwicom.

W ramach renowacji zabytku do budynku wprowadzone zostały również nowe funkcje, które ożywiły przestrzeń i pozwoliły nadać jej nowego wymiaru, co obejmowało między innymi:

  • przebudowę i zmianę sposobu użytkowania parteru budynku oraz wprowadzenie nowych funkcji w tym części przewidzianej pod gastronomię,
  • remont wszystkich pomieszczeń mający na celu dopasowanie ich do wymagań współczesnych użytkowników powierzchni biurowych, co obejmowało również uporządkowanie układu funkcjonalnego i odtworzenie układu korytarzowego,
  • wymianę budynkowych instalacji w tym elektrycznej, wentylacji czy montaż nowych instalacji w tym klimatyzacji,
  • renowację zabytkowej elewacji budynku,
  • renowację zabytkowych posadzek, drzwi, granitowych schodów wejścia głównego oraz polichromii biegów klatek schodowych.

DL VINTAGE POST: najemcy doceniają użytkowe i historyczne walory projektu

W budynku dawnej Poczty Głównej powierzchnie wynajęły także między innymi firmy: The Software House oraz Orange. Zarówno budynek dawnej Poczty Głównej, jak i Giełdy Zbożowej to siedziby wyjątkowych restauracji, które w znaczący sposób wpłyną na gastronomiczną ofertę Gliwic i dostarczą nowych, kulinarnych doznań mieszkańcom miasta i ich gościom.

Wymagający najemcy posiadający w DL Vintage Post swoje biura, restauracje czy punkty usługowe korzystają z wyjątkowego charakteru tej zabytkowej i rozpoznawalnej na gliwickiej mapie nieruchomości ? podkreśla Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. Odrestaurowane z wyjątkową dbałością o szczegóły powierzchnie to bez wątpienia wartość dodana dla każdego najemcy, a prestiżowy adres w centrum miasta tym bardziej podkreśla pozycję i znaczenie każdej firmy, która posiada u nas biuro lub swoją placówkę. Wybór DL Vintage Post przez GlivClinic jest kolejnym poświadczeniem wysokiej jakości naszego projektu  ? podsumowuje Łukasz Tomczyk.

[1] https://zabytek.pl/pl/obiekty/gliwice-gmach-poczty-glownej