7 maja w DL PIANO przy al. Roździeńskiego / ul. Wrocławskiej został otwarty pasaż handlowy, w którym działają m.in. Cukiernia Piekarnia Maciuś, Home Atelier, Zakłady Mięsne Boroń, Rybny Raj, Żabka, Rossmann, Hendi. Pomiędzy najemcami już tworzą się przyjacielskie więzi, ofertę sklepów sprawdzają też chętnie katowiczanie. Miks firm rodzinnych i znanych międzynarodowych marek okazał się strzałem w dziesiątkę.

Budynek budzi się do życia o 6.00. To wtedy pierwsi klienci odwiedzają Cukiernię Piekarnię Maciuś. Zapachy przygotowywanych na miejscu wypieków ? drożdżówek, kajzerek, rogalików czy pasztecików ? kuszą jeszcze przed wejściem. To trzeci punkt w Katowicach rodzinnej sieci piekarni i cukierni. Działa pod ekskluzywną marką własną ? ?Manufaktura pieczywa?. Ruch jak w przysłowiowej piekarni ? śmieją się sympatyczne ekspedientki ? Od rana odwiedzają nas klienci, furorę robią bajgle z pieca oraz ?chleb wiejski? pieczony według starej receptury na naturalnym kwasie żytnim i pszennym. To nasza specjalność. Oferujemy też śniadania na wynos. Kiedy zostaną zniesione ograniczenia nałożone w związku z pandemią, będziemy je serwować także w lokalu.

Wygodne fotele w sympatyczną kratę na razie są puste. Za to w sklepie, jak i przed nim nieustannie tworzy się kolejka. Jeden z klientów głośno zachwala pączki z różą. Inny nie może zdecydować się pomiędzy sernikiem a piernikiem z bakaliami. Pracownicy Cukierni Piekarni Maciuś deklarują, że są gotowi tak przygotować ofertę, by spełniała oczekiwania klientów. Mamy w tej kwestii dość dużą elastyczność ? deklarują ekspedientki. Ponieważ sporo rzeczy robimy na miejscu, bezpośrednio przed podaniem, możemy na przykład skomponować kanapki dokładnie z tych składników, które życzy sobie klient. Liczymy, że w momencie otwarcia biur, codzienne zdrowe i świeże śniadanie od Maciusia będzie naszą wspólną tradycją.

Kolejną rodzinną, lokalną firmą w DL PIANO jest Atelier Home Decor. To pierwszy sklep w Katowicach, trzeci na Śląsku. Właściciele początkowo zainteresowani byli retail parkiem w Czeladzi, jednak biurowiec przy al. Roździeńskiego zachwycił ich tak bardzo, że zdecydowali się na tę lokalizację. To miejsce idealnie patsuje do filozofii naszej firmy i do naszego asortymentu ? mówi Jolanta Owczarek, twórczyni marki Atelier Home Decor. ? Oferujemy wyselekcjonowane przedmioty do wystroju wnętrz: od mebli przez dekoracje aż po zastawy stołowe i świece. Większość jest produkcji polskiej, część importujemy od sprawdzonych dostawców. Stawiamy akcent na wysoką jakość produktów, jednak staramy się, by były one przystępne cenowo.

Sklep jest oczkiem w głowie właścicieli, którzy osobiście pracowali nad wykończeniem wnętrz, a w dniu otwarcia osobiście obsługiwali klientów i poznawali swoich nowych sąsiadów. Atelier Home Decor w DL PIANO to połączenie klasycznego sklepu z showroomem. W dotychczasowych lokalizacjach brakuje mi miejsca na ekspozycję ? mówi właścicielka. Tu metraż pozwala na takie skomponowanie wybranych produktów, by w maksymalny sposób wyeksponować ich walory. I jak widzimy po zainteresowaniu klientów ? taki układ świetnie się sprawdza.

W DL PIANO swój trzeci w Katowicach punkt otwarły także Zakłady Mięsne Boroń. To uznana rozpoznawalna marka regionalna rodem z Jedliny w pow. bieruńsko-lędzińskim. Jak mówią właściciele Zakładów, mięsa i wędliny przygotowywane według tradycyjnych receptur, są tak lubiane w Katowicach, że kiedy pojawiła się możliwość otwarcia sklepu w Bogucicach, nie zastanawiali się długo. Nasi klienci przyjeżdżają do nas z różnych miejsc, zarówno z samych Katowic, jak i okolicznych miast. Lokalizacja tuż przy drodze krajowej 86 oraz duży parking ułatwią im robienie zakupów. Sąsiadujemy bezpośrednio z piekarnią, pracownicy DL Center Point rano mogą więc kupić bułkę, a tuż obok ? wędliny. Wybór z pewnością będzie większy niż oferują zazwyczaj dostawcy kanapek w innych biurowcach.  

Dobieramy najemców części handlowo-usługowej tak, by wspólnie tworzyli wartość dodaną dla pracowników powierzchni biurowych oraz dla lokalnej społeczności ? wyjaśnia Łukasz Tomczyk, dyrektor ds. komercjalizacji w DL Invest Group. ?Zaprosiliśmy do współpracy takie sklepy i punkty usługowe, dzięki którym życie jest po prostu łatwiejsze i zdrowsze ? piekarnię słynącą z produktów bez konserwantów, drogerię, sklep z oryginalnymi dodatkami do wnętrz, klub fitness, przedszkole, kantynę i restaurację.   

DL PIANO, którego inwestorem jest DL Invest Group, to najnowszy oddany do użytku biurowiec klasy A+ w Katowicach. Jego bryła, a zwłaszcza charakterystyczna elewacja wyrastająca ponad al. Roździeńskiego, ma wszelkie szanse, by stać się nową ikoną stolicy województwa. Inwestor w bezpośrednim sąsiedztwie otworzy przystanki przesiadkowe finansowane ze środków własnych, planowane jest także otwarcie dodatkowej stacji wypożyczalni rowerów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. Najemcy na podziemnym parkingu będą mieć do dyspozycji stojaki na rowery, szafki oraz prysznice. Dla najemców i mieszkańców przeznaczona będzie wspólna przestrzeń relaksu na terenach zielonych. Gotowa jest siłownia pod chmurką oraz boisko do koszykówki.