DL Invest Group 20 grudnia podpisał umowę najmu na ponad 10.000 mwk. powierzchni w DL Invest Park Dąbrowa Górnicza. Już wkrótce biura i magazyny zajmie lider na polskim rynku opakowań PET ? GTX Hanex Plastic. Tym samym park logistyczny został w całości skomercjalizowany.   

To był dobry rok dla DL Invest Group. Spółka podpisała kilka kluczowych umów dotyczących nieruchomości komercyjnych: centrów logistycznych, biurowych oraz handlowych. Jesienią uroczyście otwarła park logistyczny w Psarach ? jeden z największych ponadregionalnych kompleksów logistyczno-magazynowych o powierzchni najmu 320.000 mkw. oraz terenem możliwej ekspansji liczącym 900.000 mkw. Również jesienią bieżącego roku spółka zawarła z Hutchinson Poland umowę najmu dodatkowej powierzchni magazynowej w budowanej Hali 2 na terenie DL Invest Park Dębica, zlokalizowanym w miejscowości Zawada w gminie Dębica.

Umowa najmu na magazyny i biura zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej jest kolejnym przykładem tego, jak wysoko oceniane są przez najemców powierzchnie logistyczne oferowane przez DL Invest Group. GTX Hanex Plastic, lider polskiego rynku w produkcji folii termoformowalnych, preform i butelek PET, zajmując około 10.000 mkw., będzie jedynym najemcą W DL Invest Park Dąbrowa Górnicza. Wprowadzi się w dwóch etapach ? zakończenie pierwszego przewidywane jest na sierpień 2020 roku, natomiast drugiego na luty 2021 roku. Cała inwestycja budowana jest w formule built-to-suit, w pełni uwzględniającej potrzeby najemców.

Doskonała lokalizacja zapewniająca bezpośredni dostęp do drogi nr 790 oraz dogodne połączenie z DK 94, DK 86/S1 i autostradami A4, A1, a dzięki nim także z międzynarodowymi portami lotniczymi w Pyrzowicach i Balicach to nie jedyny atut kompleksu logistycznego. DL Invest Park Dąbrowa Górnicza to powierzchnie magazynowe o najwyższym standardzie klasy A, gwarantującym pełną infrastrukturę towarzyszącą dla najemców i szereg udogodnień dla użytkowników nieruchomości. Hale posiadają wysokie parametry cieplne i akustyczne, a zastosowane rozwiązania między innymi w zakresie energooszczędności pozwalają nie tylko obniżyć koszty eksploatacji, ale także chronić środowisko.

To szczególnie istotnie dla producenta, który wdraża innowacyjne rozwiązania technologiczne również pod kątem ekologii i recyklingu odpadów i prowadzi w tym kierunku prace badawczo-rozwojowe. GTX Hanex Plastic w produkcji używa energooszczędnych maszyn Husky HPP, stosuje w produkcji materiały recyklowane oraz w sposób ekologiczny przetwarza wszystkie materiały odpadowe firmy. Warto wspomnieć, że firma jako pierwsza w Polsce uruchomiła własną linię recyklingu opakowań i rozpoczęła kompleksowe zagospodarowywanie odpadów typu PET.

?Ekologia nie jest dla nas modnym trendem, ale istotną wartością, którą wdrażamy we wszystkich naszych realizacjach. Metody pozwalające chronić bądź neutralizować szkodliwy wpływ na środowisko traktujemy jako inwestycję w dobrostan przyszłych pokoleń. Wszystkie nasze obiekty wyposażone są w rozwiązania, dzięki którym obniżamy zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody. Systemy wentylacyjne z rekuperacją ciepła czy oświetlenie LED to standard. Zapewniamy też infrastrukturę dla rowerzystów, a we współpracy z władzami samorządowymi dbamy o zapewnienie dogodnego dojazdu komunikacją publiczną. Obecnie na coraz szerszą skalę wprowadzamy panele fotowoltaiczne? ? mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group.

Równie ważny dla inwestora jest aspekt społeczny. Nowa inwestycja oznacza dziesiątki miejsc pracy. To dobra wiadomość dla miasta, w którym odsetek osób bezrobotnych w listopadzie tego roku wyniósł 5,1%, co nadal plasuje go wśród miast o wysokiej stopie bezrobocia. ?Projektujemy i budujemy nasze parki logistyczne tak, by zapewnić komfort pracownikom ? nie tylko w zakresie ergonomii pracy, ale również oferując ponadstandardowe rozwiązania, np. kantyny pracownicze czy tereny rekreacyjne. To ważne dla pracodawców, którzy budują swój employer branding? ? podkreśla Wirginia Leszczyńska.

Partnerem transakcji była firma doradcza i inwestycyjna CBRE. Dla niej było to również wyjątkowe doświadczenie. Cały proces negocjacji zamknął się w ciągu sześciu tygodni, co jest rzadko spotykane przy inwestycjach typu BTS.

Dla DL Invest Group współpraca z brokerami zawsze była istotna, jednak przy dynamicznie rosnącym rozmachu realizowanych inwestycji nabiera coraz większego znaczenia. ?Budujemy własny wyspecjalizowany zespół. Jednak możliwość skorzystania z doświadczenia ekspertów zewnętrznych daje nam szansę szerszego spojrzenia oraz wprowadzenia do procesu inwestycyjnego rozwiązań, które dla nas samych nie miałyby być może priorytetowego znaczenia. Nasza doskonała znajomość rynków lokalnych połączona z globalną perspektywą CBRE zaowocowała synergią wiedzy i doświadczenia, która procentować będzie przede wszystkim dla najemcy? ? podsumowuje Dominik Leszczyński.