W ramach DL Invest Group wystartowała platforma online ? DL Welcome – do współpracy i wymiany informacji z najemcami. To kolejny krok w kierunku budowy długoterminowych relacji i jakości środowiska wewnętrznego i zewnętrznego nieruchomości komercyjnych należących do DL Invest Group po wdrożeniu strategii zrównoważonego rozwoju DL Green. Firma konsekwentnie realizuje program budowy wartości nieruchomości i lojalizacji najemców poprzez wielowątkowe programy komunikacyjne: od programów wewnętrznych skierowanych przede wszystkim do najemców po programy ukierunkowane na wsparcie lokalnych społeczności na terenach, na których firma realizuje swoje projekty aż po finansowanie nieruchomości przy użyciu instrumentów finansowych opierających się na ekologicznych parametrach inwestycji.

DL Welcome to wielofunkcyjna platforma komunikacyjna, której podstawowymi celami między innymi są:

  • ułatwianie wymiany informacji pomiędzy zarządcami, a najemcami,
  • stworzenie dla najemców platformy komunikacji w celu promocji ich produktów i usług,
  • organizacja spotkań promocyjnych i społecznościowych dla najemców,
  • możliwość rezerwacji online dodatkowych powierzchni konferencyjnych lub biurowych w koncepcie biur serwisowanych DL Space, który jest rozwijany w biurowcach należących do DL Invest Group,
  • możliwość zamieszczania ogłoszeń nie tylko służbowych, ale także dotyczących prywatnych zainteresowań najemców.

?DL Welcome to efektywne narzędzie w kontekście budowy społeczności naszych najemców. To miejsce w sieci, które umożliwia nie tylko wsparcie rozwoju biznesu naszych najemców, ale także zaangażowanie ich pracowników poprzez promocję ich prywatnych zainteresowań. Zachęcamy naszych najemców do aktywnego udziału w działaniach platformy DL Welcome. W ramach aktywności z nią związanych działania prowadzą między innymi kluby fitness Calypso, które znajdują się w naszych biurowcach ? DL Piano przy Wrocławskiej 54 i DL Atrium przy Korfantego 138 w Katowicach promując zdrowy styl życia i organizując akcje promocyjne dla użytkowników naszych powierzchni. Działania także prowadzą i planują inni nasi najemcy w tym restauracje, firmy IT, przedszkola czy też liczne sklepy i punkty usługowe? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Tworzenie przyjaznego środowiska wewnątrz i na zewnątrz naszych nieruchomości jest naszym priorytetem. DL Welcome to platforma komunikacji dla wszystkich stron zaangażowanych w funkcjonowanie nieruchomości z naszego portfolio. My komunikujemy na niej podejmowane przez DL Invest Group działania obliczone na ekologię oraz rozwój lokalnych społeczności. W ramach naszej Fundacji wspieramy lokalne inicjatywy, jak nasadzenia drzew, organizację warsztatów na temat środowiska naturalnego dla najmłodszych, zakładanie i utrzymanie pszczelich pasiek, czy też wsparcie lokalnych, sportowych drużyn, co przekłada się na dalszą popularyzację sportu i zdrowego stylu życia. A to jedynie wybrane działania? ? podkreśla Dominik Lesczyński.

DL Invest Group wprowadziło również raportowanie ESG, a podejmowane przez spółkę działania zyskały pozytywną ocenę ze strony Sustainalytics, globalnego lidera w zakresie analiz ESG pracującego dla wiodących na świecie inwestorów instytucjonalnych i korporacji.