Park handlowy w Knurowie, należący do DL Invest Group, powiększy się o około 3 500 mkw. powierzchni najmu. Do grona najemców, którzy wynajmują lokale w obecnie funkcjonującym obiekcie o powierzchni 6 000 mkw., i wśród których znajdują się sklepy takich marek jak Pepco, Neonet, Rossmann czy Action, dołączy między innymi duży operator spożywczy. Nowa cześć parku handlowego w Knurowie zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2022 roku. Firma jednocześnie pracuje nad kolejnymi handlowymi lokalizacjami.

?Parki handlowe nabierają znaczenia już od kilku lat. Rynkowe zawirowania wywołane przez nałożone na skutek pandemii ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów handlowych, wpłynęły na przyspieszenie rozwoju tej klasy aktywów. Jednym z czynników mających wpływ na znaczący rozwój parków jest wzrost świadomości ich oferty wśród konsumentów, którzy nie mogąc robić zakupów w wielkoformatowych obiektach, zaczęli w większym stopniu korzystać z możliwości, jakie tworzą parki: wygodnych zakupów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania? – mówi Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. ?Parki handlowe powstają w małych i średnich miastach oraz na obrzeżach dużych ośrodków miejskich, czyli wszędzie tam, gdzie do tej pory brakowało nowoczesnych powierzchni handlowych. Konsumenci zauważyli, że dokonując zakupów bliżej swojego miejsca zamieszkania i w obiektach o rozbudowanej ofercie handlowej i usługowej, oszczędzają nie tylko czas, ale także konkretne środki finansowe? – podkreśla Łukasz Tomczyk.

Park handlowy w Knurowie

W skład handlowego portfolio DL Invest Group wchodzi obecnie 11 funkcjonujących parków handlowych o łącznej powierzchni wynajmowanej 42 000 mkw. Trwają przygotowania do realizacji kolejnych projektów w tym sektorze.

?Firma DL Invest Group wykorzystuje również swoje doświadczenia związane z budową i zarządzaniem obiektami handlowymi w realizacji projektów typu mixed-use, które powstają na rynkach największych śląskich miast, jak Katowice czy Gliwice. Funkcje handlowe i usługowe stanowią ważny element projektów, w których dominują powierzchnie biurowe. Budują istotną wartość dla najemców i lokalnych społeczności zamieszkujących okoliczne dzielnice i osiedla. Obecnie w tym segmencie realizujemy trzy duże projekty na śląskim rynku: kompleks powstający w Katowicach przy Korfantego 138, w skład którego wchodzi budowany obecnie nowoczesny biurowiec DL Tower, jak również katowicki projekt DL Piano mieszczący się przy ulicy Wrocławskiej 54, którego pierwszy etap jest w całości wynajęty, a budowa drugiego jest już w zaawansowanej fazie planowania. W Gliwicach z kolei powstaje projekt DL Prime, którego oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2022 roku. Gliwicki projekt niemal w całości jest już skomercjalizowany. Łącznie realizowane obecnie projekty mixed-use dostarczą na rynek Śląska ponad 45 000 mkw.nowoczesnych powierzchni biurowych wraz z towarzyszącymi im powierzchniami handlowymi i usługowymi? – podsumowuje Łukasz Tomczyk.