Centrum medyczne GlivClinic oraz Ringier Axel Springer Polska to kolejni najemcy, którzy w najbliższym czasie wprowadzą się do katowickiego biurowca DL Piano. Kompleks biurowy zlokalizowany przy ulicy Wrocławskiej 54 o powierzchni użytkowej 17 000 mkw. jest aktualnie w pełni wynajęty. DL Piano to wysokiej jakości kompleks mixed-use oferujący poza biurową powierzchnią klasy A zróżnicowane funkcje w tym: handlowe, usługowe, gastronomiczne i rekreacyjne zaspokajające codzienne potrzeby najemców oraz mieszkańców okolicznych dzielnic. Wysoką jakość biurowca podkreśla ekologiczny certyfikat BREEAM ? budynek DL Piano otrzymał w grudniu 2021 roku certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent.

?GlivClinic oraz Ringier Axel Springer Polska to kolejni najemcy, którzy w ostatnich miesiącach podpisali umowy najmu powierzchni biurowych w DL Piano. Wcześniej informowaliśmy między innymi o Urzędzie Dozoru Technicznego oraz Reply Polska, które to podmioty także wprowadzają się na powierzchnie naszego biurowca. Rozwijamy także ofertę dodatkową między innymi przestrzenie przewidziane pod działalność restauracyjną. W DL Piano znajduje się doskonała włoska restauracja Grano, a także Nova Sushi. Zainteresowanie powierzchniami biurowymi w tej lokalizacji jest tak duże, że w najbliższych miesiącach startuje budowa kolejnego etapu naszej inwestycji ? DL Piano II. Kolejny wysokiej jakości budynek biurowy stanie tuż obok istniejącej nieruchomości, a oddanie go do użytku przewidujemy na przestrzeni około 20 miesięcy? ? mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. ?Jednocześnie dobiega końca budowa oraz trwa, będąca na zaawansowanym etapie, komercjalizacja innego naszego katowickiego biurowca klasy A ? DL Tower, który powstaje przy Alei Korfantego 138. Dostarczy on na rynek 17 000 mkw. najwyższej jakości powierzchni komercyjnych. Także i ten budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM ? trwa aktualnie proces certyfikacji, za który odpowiada firma Sweco Polska? ? podkreśla Dominik Leszczyński.

Wszystkie nowe nieruchomości realizowane przez DL Invest Group w sektorach biurowym, magazynowym i handlowym powstają zgodnie z założeniami polityki DL Green, która opiera się na czterech zasadniczych filarach: stosowanie odnawialnych źródeł energii oraz ograniczanie emisyjności , zielonej certyfikacji wszystkich powstających nieruchomości i implementacji zielonych technologii, ponadnormatywnych nasadzeń drzew i innych roślin na działkach należących do DL Invest Group oraz na innych terenach, a także na prowadzeniu akcji uświadamiających i promujących właściwe postawy w kontekście ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Takie akcje przyjmują postać warsztatów i materiałów edukacyjnych przygotowywanych dla i we współpracy z lokalnymi społecznościami. Inwestor przykłada również dużą wagę do infrastruktury komunikacyjnej towarzyszącej nowym inwestycjom realizując z własnych środków między innymi przystanki dla komunikacji miejskiej czy też ciągi komunikacyjne ułatwiające dojście lub dojazd do projektów celem ograniczenia emisyjności w zakresie użytkowania obiektów oraz poprawy komfortu ich użytkowania oraz życia dla lokalnych społeczności.

?Szczególna waga, którą przywiązujemy do ochrony środowiska i realizowania inwestycji prawdziwie zrównoważonych gwarantowana jest także sposobem finansowania. Nasze projekty finansujemy między innymi we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, którego zaangażowanie warunkowane jest wysokim stopniem ekologiczności realizowanych nieruchomości? ? zauważa Dominik Leszczyński. ?Przygotowujemy również emisję zielonych obligacji w wyjątkowej na polskim rynku skali? ? dodaje.

Obok katowickich biurowców realizowanych przez DL Invest Group certyfikowane są także inne inwestycje firmy w tym powstający w Gliwicach kompleks biurowy DL Prime czy też istniejące projekty magazynowe, które są w trakcie certyfikacji BREEM In Use w tym między innymi projekty w Psarach, Teresinie, Legnicy, Kluczborku, Elblągu czy Płocku.