Firma DL Invest Group nabyła biurowiec IRIS o powierzchni ponad 14 000 mkw. Nowoczesny budynek klasy A mieści się w bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji na warszawskim Służewcu przy ulicy Cybernetyki 9. Tym samym firma DL Invest Group debiutuje na stołecznym rynku powierzchni biurowych. W portfolio DL Invest Group znajdują się także nowoczesne biurowce klasy A zlokalizowane w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie. W niedalekiej przyszłości DL Invest Group zadebiutuje także na wrocławskim rynku biurowym, a w przygotowaniu są kolejne inwestycje w tym sektorze rynku nieruchomości na rynkach katowickim i gliwickim. 

?Szybki rozwój DL Invest Group w sektorze biurowym to skutek przemyślanej długoterminowej strategii rozwoju firmy zakładającej budowę nowych, najwyższej klasy nieruchomości oraz przejmowanie aktywów z dużym potencjałem dostarczenia dodatkowej wartości. Przewagą konkurencyjną DL Invest Group, dzięki której najemcy uzyskują dostęp nie tylko do wysokiej klasy powierzchni biurowych, ale także do najwyższej jakości obsługi, jest rozbudowana struktura wewnętrzna naszej firmy obejmująca zarówno działy generalnego wykonawstwa i projektowe, jak również działy zarządzania nieruchomościami i wynajmu. Pozwala nam to szybko reagować na zmieniające się rynkowe sytuacje oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najemców? – mówi Dominik Leszczyński, Założyciel i CEO DL Invest Group. ?Słuszność przyjętej strategii oraz trafne decyzje inwestycyjne podkreśla między innymi poziom wynajmu naszych istniejących nieruchomości wynoszący około 97%. Wyróżnikiem naszej firmy jest również to, że projekty trafiające do naszego portfolio pozostają naszą własnością. Zależy nam na długoterminowych relacjach z naszymi najemcami i w tym celu dbamy zarówno o satysfakcję z użytkowania naszych powierzchni, jak również wychodzimy naprzeciw potrzebom użytkowników nieruchomości tworząc wewnętrzne platformy komunikacji w postaci programu DL Welcome umożliwiającego budowę społeczności naszych najemców ze wszystkich sektorów rynku, w których działa firma: biurowego, magazynowego oraz parków handlowych? – podkreśla Dominik Leszczyński.

Nowo zakupiony budynek IRIS znajduje się na Służewcu, na terenie Mokotowskiego Obszaru Biznesowego. Służewiec to wyjątkowy obszar polskiej stolicy. Dzielnica ta stała się punktem odniesienia dla wielu innych miejskich obszarów w Polsce, w których rozwijają się funkcje biznesowe. Jest jedną z wizytówek dynamicznie rozwijającej się oferty Warszawy i skutecznie konkuruje z innymi biznesowymi obszarami miasta jak Centralny Obszar Biznesowy obejmujący przede wszystkim Śródmieście. W ostatnich latach na terenie dzielnicy znacząco rozwinęła się komunikacja. Rozbudowane zostały kolejne odcinki ulic w tym ulicy Woronicza oraz Marynarskiej, co usprawniło dojazd do obwodnicy Warszawy. Powstał nowy tor tramwajowy przy Metrze Wierzbno, który znacząco wpłynął na komfort dojazdu między innymi do budynku IRIS. Przy samym biurowcu znajdują się przystanki licznych linii autobusowych, a w odległości kilkuminutowego spaceru zlokalizowana jest Westfield Mokotów, jedna z najbardziej prestiżowych galerii handlowych w Warszawie. Na Służewcu znajduje się także wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. W ostatnich latach powstało w dzielnicy kilkanaście tysięcy nowych mieszkań. Powstały także nowoczesne hotele w tym Hampton by Hilton mieszczący się w odległości 200 metrów od biurowca IRIS.

?Wejście na rozwinięty stołeczny rynek biurowy to kolejny etap w rozwoju DL Invest Group. IRIS to projekt, który od dawna jest doceniany przez najemców. Zdecydowana większość powierzchni znajdujących się w budynku jest wynajęta przez uznane na swoich rynkach marki. Nie mamy wątpliwości, że dzięki naszemu doświadczeniu wartość projektu dla najemców zwiększy się. Między innymi dzięki większemu wykorzystaniu powierzchni handlowo-usługowych znajdujących się parterze projektu, które charakteryzują się doskonałą ekspozycją na ulicę Cybernetyki? ? podkreśla Dominik Leszczyński.