Modernizacja centrum handlowego DL City jest bliska ukończenia. Wnętrza DL City, zlokalizowanego w przygranicznym Zgorzelcu, zyskały nowy wygląd. Trwają prace nad elewacją obiektu oraz nad terenami w najbliższym otoczeniu budynku. Przebudowie towarzyszą otwarcia nowych sklepów i punktów gastronomicznych. Całkowite zakończenie prac modernizacyjnych przewidziane jest na wiosnę 2021 roku.  

Właściciel obiektu, firma DL Invest Group po zakupie centrum handlowego w Zgorzelcu pod koniec 2019 roku wdrożyła plan repozycjonowania obiektu na handlowej mapie regionu, którego podstawowym celem jest stworzenie miejsca przyjaznego dla mieszkańców Zgorzelca i znajdującego się tuż po drugiej stronie rzeki: Gorlitz. Oba ośrodki miejskie zamieszkuje blisko 90 tysięcy osób, a ze względu na wyjątkowe położenie w regionie trójstyku granic rzeczywisty zasięg DL City jest znacznie większy. Atrakcyjność obiektu dodatkowo podnosi fakt, że DL City jest jedynym obiektem w regionie, na terenie którego znajduje się wielosalowe kino ? Multikino. Między innymi z tego względu postanowiono obiektowi, którego łączna powierzchnia użytkowa przekracza 25 tysięcy metrów kwadratowych, nadać nowy wyraz i zmodernizować go, aby odpowiadał zarówno potrzebom rodzin z dziećmi, jak i młodzieży, czy osobom starszym. ?Komunikacja na terenie obiektu jest dwujęzyczna, aby goście zza zachodniej granicy również czuli się u nas, jak w domu? ? mówi Edyta Leszczyńska, odpowiedzialna ze strony inwestora za marketing DL City. 

Obiekt w środku przeszedł gruntowne zmiany: odnowiono części wspólne w tym pasaże, toalety oraz pokój maluszka. Strefa foodcourt zyskała nową posadzkę, na suficie pojawiły się nowe elementy dekoracyjne oraz nowe oświetlenie. Na terenie projektu pojawiło się także znacznie więcej roślin ? wymienia Edyta Leszczyńska. 

W DL City zostaną otwarte nowe sklepy oraz punkty gastronomiczne. Otwarty zostanie między innymi nowy sklep spożywczy, czy restauracja sushi. W czasie rekomercjalizacji projektu szczególnie duży nacisk położyliśmy na uatrakcyjnienie oferty gastronomicznej. Nasze działania zaowocują otwarciem nowych punktów, dzięki którym oferta kulinarna centrum znacząco się wzbogaci ? mówi Edyta Leszczyńska. Naszą ideą jest stworzenie przyjaznego miejsca, które przyciągnie nie tylko atrakcyjną ofertą handlową czy repertuarem kina, ale także zachęci rodziny do pozostania na terenie obiektu i skorzystania ze zróżnicowanej oferty licznych restauracji ? podsumowuje Edyta Leszczyńska. 

***

DL CITY ZGORZELEC to przygraniczne centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, o ponadregionalnej sile oddziaływania, cechujące się bardzo dobrą lokalizacją oraz skomunikowaniem zarówno z centrum miasta, jak i regionem trójstyku granic. Powierzchnia użytkowa DL City wynosi 25 000 mkw. Zasięg oddziaływania obiektu obejmuje ponad 150 000 osób (bez uwzględnienia Klientów ze strefy przygranicza niemiecko-czeskiego). Atutem obiektu jest bogata oferta rozrywkowa i gastronomiczna na czele z Multikinem, które jest jedynym multipleksem w regionie.