DL Invest Park Psary, centrum logistyczne, hale magazynowe, small business unit

DL Invest Park Psary coraz bardziej atrakcyjny dla najemców

DL Invest Park Psary rozwija się zgodnie z założonym planem. DL Invest Group podpisała niedawno kolejne umowy. Nowym najemcą w Psarach jest M&M Gastro Owsiana, natomiast Media Expert zdecydował się na powiększenie powierzchni magazynowej.

M&M Gastro Owsiana jest dostawcą sprzętu i akcesoriów kuchennych oraz zastawy stołowej dla branży gastronomicznej. W hali C1 zajmie przestrzeni magazynowej, biurowej i socjalnej. Negocjacje przed podpisaniem umowy zamknęły się w ciągu dwóch tygodni. Co zadecydowało o wyborze takiej, a nie innej lokalizacji? Świetne skomunikowanie terenu, wysoki standard obiektu, całodobowa ochrona – to najbardziej oczywiste powody. Najemca zwrócił także uwagę na cross-docki, które były warunkiem sine qua non. Przede wszystkim jednak chciał mieć możliwość ekspansji w kolejnych latach.  

Z tej możliwości skorzystało właśnie Media Expert. Znany dostawca sprzętu elektronicznego powiększył na początku stycznia 2020 roku powierzchnię dotychczasowego najmu w hali C1. To wynik postępującej ekspansji Media Expert. W ramach sieci funkcjonuje już 477 elektromarketów, z czego około 200 zlokalizowanych jest w Polsce południowej. Wywodząca się ze Złotowa spółka potrzebowała więc większej przestrzeni magazynowo-biurowej, ale także – większego komfortu.

„W ciągu naszej współpracy przekonaliśmy się niejednokrotnie, że Media Expert jest pracodawcą, który przywiązuje dużą wagę do warunków pracy oraz spełniania wysokich standardów pracowniczych – mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group. – Liczne nagrody na tym polu, w tym przyznane przez Kapitułę Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, działającą pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, nie są przyznawane na wyrost. Współpraca z partnerem społecznie odpowiedzialnym jest dla nas samych motywacją do nieustannego podnoszenia standardów.”

Z tego powodu DL Invest Group planuje stworzenie na obszarze inwestycji specjalnie przygotowanych terenów rekreacyjnych, które będą dostępne dla pracowników wszystkich najemców, ale także dla mieszkańców Psar i okolicznych miejscowości. Na deskach kreślarskich powstają pomysły na takie atrakcje jak siłownia na świeżym powietrzu, miejsce na ognisko lub grilla czy boisko do koszykówki. Rozważane jest także otwarcie DL Bistro – strefy gastronomicznej obsługiwanej przez uznanych restauratorów, z którymi trwają rozmowy na temat szybkiego, ale zdrowego menu.  

„Wiemy, że inwestycja w Psarach jest dla lokalnej społeczności ważna – dodaje Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. – Będzie generować najwięcej miejsc pracy, zatem chcemy by byłą przyjazna nie tylko dla najemców ale i dla ich pracowników. W planach, oprócz dalszej rozbudowy samej inwestycji, mamy też stworzenie przedszkola, restauracji i stref rekreacyjnych. Mamy nadzieję, że te rozwiązania ułatwią i uprzyjemniącodzienne życie osób, które będą pracowały na terenie DL Invest Park Psary.”

Najemcy doceniają także oszczędność i ekologiczność inwestycji. DL Invest Group stworzyło park logistyczny, którego eksploatacja jest niezwykle ekonomiczna i przyjazna dla środowiska. Ocieplane ściany, system odzyskiwania deszczówki i recyklingu wody szarej, ekologiczny system grzewczy – to tylko kilka z powodów dla których organizowanie biznesu w tym miejscu jest po prostu opłacalne.

Nic dziwnego zatem, że najemcy w umowach zastrzegają sobie możliwość ekspansji i chętnie z tego zapisu korzystają. Z tego powodu wszystkie hale w ramach DL Invest Park Psary, w tym hala C1 oraz C2 są w 100% wynajęte a inwestor rozpoczął budowę kolejnego obiektu, hali C3 o pow. łącznej ponad 34.000 mwk. Komercjalizacja nowej części parku logistycznego już się rozpoczęła.